Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2007

W dniach 20-21 marca odbyły się w Warszawie: V Forum Wentylacja oraz II Salon Klimatyzacja. Forum adresowane było do projektantów, inspektorów nadzoru, inwestorów oraz osób zawodowo zajmujących się zagadnieniami związanymi z wentylacją i klimatyzacją.

Forum Wentylacja

Wystawa producentów Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja to jedyna w Polsce ekspozycja prezentująca wyłącznie technikę wentylacyjną i klimatyzacyjną. Organizatorem Forum jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja. Imprezę odwiedziło około 2000 osób.

V edycja Forum i II edycja Salonu zgromadziła większość znaczących na polskim rynku dostawców elementów i urządzeń wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Była to największa w Polsce wystawa branży. Przedsięwzięcie zaadresowano do projektantów, wykonawców, producentów, dostawców oraz odbiorców systemów wentylacji.Salon KlimatyzacjaWystawa producentów towarzyszyła seminariom, prezentując czołowych dostawców urządzeń, elementów i sprzętu, wykorzystywanych do budowy i eksploatacji systemów wentylacji i klimatyzacji.

Część wystawy nosiła nazwę Salon Klimatyzacja. Była ona poświęcona zagadnieniom klimatyzacji i chłodnictwa. Do zwiedzenia wystawy zachęcił szeroki zakres prezentowanych produktów oraz wiele nowości zapowiedzianych przez producentów. Wystawa dała możliwości zapoznania się z aktualną ofertą rynkową, a także ułatwiła nawiązanie roboczych kontaktów z dostawcami.

wystawa producentówSeminaria
Seminaria odbywające się podczas Forum poprowadzili doświadczeni specjaliści, reprezentujący uczelnie, instytucje i przedsiębiorstwa zajmujące się tematyką związaną z wentylacją i klimatyzacją.

Konkursy i wyróżnienia
W czasie wystawy Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2007 producenci, prezentujący swoją ofertę, zgłaszali produkty do „Konkursu na najlepszy produkt Forum”. Do konkursu o tytuł najciekawszego produktu ubiegały się wyroby zgłoszone przez 60 wystawców. Były to wyroby, które wprowadzono na rynek w latach 2005-2006. Zwiedzający wystawę producentów wybrali najciekawszy produkt. Każdy zwiedzający mógł oddać głos. Do głosowania służyły karty wstępu. To jedyny, obiektywny sposób na wskazanie produktów, które cieszą się zainteresowaniem. Wyniki nie wskazują produktów lepszych lub gorszych, a jedynie pokazują preferencje specjalistów.

Jak co roku, podczas wystawy organizowane były konkursy i przyznawane wyróżnienia:

  • Konkurs na najciekawszy produkt wystawy Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja
  • Honorowy tytuł "Branża nas lubi"

Wśród wystawców prezentujących w stoiskach swoją ofertę, Stowarzyszenie przeprowadziło ankietę, w której pojawiły się pytania dotyczące firmy, z którą najlepiej się współpracuje. Laureatem został zdobywca największej liczby głosów.

Wyniki konkursu:
I miejsce:
FLM 3.0 (Fluid Desk Library Manager) - program przeznaczony dla projektantów, zgłoszony przez firmę Fluid Desk (163 głosy);
II miejsce: MCR FIDS - przeciwpożarowa klapa do systemów wentylacji pożarowej typu MCR FIDS (108 głosów)
III miejsce: SILVER - kurtyna powietrzna

Cenne niespodzianki
Na projektantów i instalatorów odwiedzających wystawę i seminaria podczas Forum Wentylacja i Salonu Klimatyzacja czekały atrakcyjne niespodzianki. Do rozlosowania wśród projektantów była licencja na oprogramowanie do projektowania Smokepack, Ventpack i CadVent. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczyło zagłosować w konkursie na najciekawszy produkt.

Na instalatorów czekały profesjonalne wiertarki Hilti i Perles. Aby je zdobyć także należało zagłosować w konkursie i wziąć udział w losowaniu. Upominki były losowane w drugim dniu wystawy.

Termin
20–21 marca 2007 r.

Miejsce
Centrum Kongresowo – Hotelowe GROMADA; Warszawa, ul. 17 stycznia 32 (róg Al. Żwirki i Wigury)

Portal e-instalacje.pl był patronem medialnym Forum.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również

Zobacz także