Filtr do uzdatniania wody

Woda płynąca z kranów w naszych domach nie zawsze nadaje się bezpośrednio do spożycia. Rozwiązaniem tego problemu jest zamontowanie filtra uzdatniającego wodę. Firma BWT Polska wprowadziła na rynek filtr AQA total Energy, który jest przyjaznym dla środowiska urządzeniem do końcowego uzdatniania wody pitnej.

Urządzenie AQA total Energy instaluje się na głównym doprowadzeniu wody – bezpośrednio po wodomierzu i filtrze wstępnym oraz po odżelaziaczu/odmanganiaczu. W ten sposób AQA total Energy sprawdza się najlepiej, zarówno w instalacjach wody zimnej, jak również ciepłej.

czysta woda z kranuCodziennie zdrowa woda
Podczas uzdatnianiu za pomocą AQA total Energy tak ważne substancje mineralne, jak magnez i wapń pozostają w wodzie. W przeciwieństwie do zmiękczania wody metodą jonową, AQA nie wypłukuje z wody potrzebnych człowiekowi substancji. Picie tak przygotowanej wody oczyszcza organizm i dostarcza magnez, jak również naturalnie zawarty w wodzie wapń i tlen.

filtr do uzdatniania wodyOchrona instalacji przed osadami wapiennymi
Sercem AQA total Energy jest wkład aktywny, który składają się z wypełnienia w formie wielokrotnej struktury elektrodowej. Struktura ta złożona jest z cząsteczek elektrycznie przewodzących i nieprzewodzących. Urządzenie zapobiega wytrącaniu się związków wapnia w instalacjach i zbiornikach wody ciepłej (do 60ºC). Oddziałuje na równowagę chemiczną wapnia i kwasu węglowego przez impulsy elektryczne o odpowiedniej częstotliwości. Impulsy te wysyłane są na złożoną strukturę elektrodową; w momencie impulsu jony przylegają do struktury, a po chwili - po zmianie kierunku przepływu prądu - są z niej odpychane. Dzięki temu procesowi w cząsteczkach elektrycznie przewodzonych dochodzi do lokalnego przesunięcia równowagi wapniowo-węglanowej i powstania bardzo małych kryształków węglanu wapnia, tzw. nanokryształów. Ze względu na niewielkie rozmiary (<100 nm) nanokryształy niosą ładunki elektryczne, uniemożliwiające łączny wzrost.
Ogół nanokryształów jest w stanie chwytać cząsteczki wapnia wytrącające się wskutek zawirowań i ogrzania wody

Dzięki temu procesowi wapń jest stabilizowany, a jego cząsteczki pozostają w wodzie – nie osadzają się na ściankach wodociągu i bojlera. Potrzebne dla człowieka substancje mineralne: magnez i wapń – zostają zatrzymane w wodzie w całej swej zawartości.

Ochrona instalacji wody pitnej przed korozją
Wkład aktywny AQA total Energy – dla zapewnienia ochrony przed korozją powierzchniową ocynkowanych rur stalowych – dysponuje dodatkową zdolnością. Umożliwia na drodze elektromechanicznych modyfikacji, wytwarzanie warstwy ochronnej, pokrywającej ścianki wewnętrzne rurociągu.

AQA total Energy zapewnia ochronę wodociągów i bojlerów, stabilizując wapń zawarty w wodzie. Proces ten gwarantuje wysoki stopień skuteczności i odbywa się bez zmiany wody pitnej: tak ważne substancje mineralne, jak magnez i wapń – pozostają w wodzie. Dodatkową zaletą jest praktycznie "bezobsługowość" urządzenia oraz bardzo proste zabiegi konserwacyjne.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: BWT Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także