Ewolucja "Kalejdoskopu Budowlanego"

Od maja "Kalejdoskop Budowlany" ukazuje się pod nazwą "Builder". Zmianie uległa jedynie nazwa pisma. Ewolucja tytułu nie wiąże się ze zmianą formuły pisma - nadal jest to profesjonalne pismo budowlane, z wyraźniejszym jedynie podziałem na część biznesową oraz technologiczną.

O samym pomyśle i słuszności tej decyzji wypowiada się Redaktor Naczelna tytułu - Danuta Burzyńska:

Ewolucja "Polskie firmy budowlane jeszcze przed wstąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej zdobywały rynki całej Europy. Świadomie dywersyfikowały kanały zbytu, produkty i usługi, technologie, dostawców, odbiorców, źródła finansowania i struktury działalności. Często zmieniały też swoje loga i nazwy, by być bardziej czytelnymi nie tylko na swoim rynku.
My też rozmawiamy z Europą i jesteśmy otwarci na świat. Od kilku lat prezentujemy na naszych łamach firmy polskie i zagraniczne, rodzime i międzynarodowe stowarzyszenia i organizacje budowlane. Pokazujemy ich działalność na całym świecie, realizacje i produkty powstające według najwyższych europejskich i światowych standardów.
Przedstawiamy światowe tendencje w projektowaniu obiektów, nowatorskie rozwiązania materiałowe i konstrukcyjne stosowane w budowlach na całym świecie, badania, rankingi, informacje, sytuacje firm budowlanych na rynkach Unii Europejskiej.
Poza granice naszego kraju wybiegają nie tylko treści; patronujemy bądź uczestniczymy w przedsięwzięciach rangi międzynarodowej, targach, sympozjach, konferencjach, konkursach (Niemcy, Czechy, Austria, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Belgia, Dania, a nawet Ameryka). Mając poczucie bycia Europejczykami i obywatelami świata, mając poczucie kształtowania wspólnej przyszłości, wpływania również na to, co dzieje się poza granicami naszego kraju, dokonujemy odsłony "Buildera" - nowego tytułu naszego miesięcznika.
Zmiana tytułu pisma nie jest jedynie pomysłem redakcji i wydawcy. To także nasi czytelnicy, autorzy artykułów, szefowie firm, specjaliści i doradcy techniczni, członkowie Rady Programowej oraz przedstawiciele wielu instytucji i uczelni, ze swym doświadczeniem, bogatą wiedzą, profesjonalizmem zmieniali oblicze "Kalejdoskopu Budowlanego". Dzięki wspólnemu wysiłkowi osiągnęliśmy sukces, stworzyliśmy jedyne i niepowtarzalne pismo dla profesjonalistów na prawdziwie europejskim poziomie.

"Builder" jest płaszczyzną współpracy menedżerów budownictwa na szczeblu międzynarodowym. Stoi na straży europejskich standardów w budownictwie, promuje najlepsze, najbardziej ekonomiczne i nowoczesne rozwiązania oraz sposoby zarządzania. Pokazuje wzory do naśladowania, ludzi sukcesu i drogę do jego osiągnięcia."

autor: Redakcja
data publikacji: 24.05.2006
Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także