"Energetyczne" regaty

"Energetyczne" regaty

W dniach 14-16.06.2007 odbyły się regaty Energy Group Sailing Cup 2007. Portem bazowym była malutka, malownicza miejscowość Sztynort położona na styku trzech jezior północnych Mazur: Dobskiego, Mamr oraz Kirsajt.

regatyDobra pogoda podczas tych trzech dni zapewniła moc wrażeń i nieoczekiwanych emocji. Impreza rozpoczęła się wypłynięciem wszystkich uczestników, przy stanie wiatru 1 do 2 w skali Beauforta i temperaturze powietrza 240C. Dzięki sprzyjającej "turystycznemu" żeglowaniu pogodzie, można było podziwiać uroki okalających Sztynort jezior wraz z rozsianymi wokół wyspami, a w szczególności sławną wyspę kormoranów położoną na jezioru Dobskie, ale przede wszystkim poznać pierwsze tajniki żeglarstwa.

Piątek, drugi dzień pobytu, stanowił meritum całego wydarzenia. Wtedy odbyły się regaty Energy Group Sailing Cup 2007. Wszystko rozpoczęło się odprawą sterników wszystkich jachtów wraz z podaniem trasy poszczególnych wyścigów. Pierwszy z miał miejsce na jeziorze Dargin i polegał na dwukrotnym opłynięciu dwóch bojek, na tak zwanego "śledzia". Kolejny rozpoczął się na tym samym jeziorze i był iście sprinterski, gdyż zadaniem załóg było jak najszybsze dopłynięcie do wyznaczonej mety położonej przed mostem na jeziorze Kirsajty stanowiącym wrota do największego jeziora północnych Mazur Mamer. Warunki atmosferyczne, siła wiatru 2 w skali Beauforta przy temperaturze 230C i ciepłym mazurskim słońcu, sprzyjały żeglarskiemu duchowi ścigania się oraz dobrej zabawie.

uczestnicy regatPo nim każdy chyba myślał tylko o poczęstunku, który odbył u wrót Kanału Mazurskiego, połączonego z jeziorem Mamry. Kiedy każdy nabrał już sił, na wspomnianym już wcześniej akwenie, zaplanowano wyścig trzeci, a czwarty, po ponownym przepłynięciu pod mostem na jeziorze Kirsajty, na jeziorze Dobskie. Polegały one na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonego odcinka i minięciu postawionej boi prawą burtą. Ta część regat przysporzyła nie mało emocji oraz znacznie podniosła poziom adrenaliny. Wiatr wiał z siłą dochodzącą do 4 stopni w skali Beuforta przez co wszyscy mieli „pełne ręce roboty”, poznając smak prawdziwego żeglarskiego pływania.

Żeglarze po szczęśliwym dopłynięciu do portu w Sztynorcie wzięli udział w biesiadzie, gdzie królował Dj Max Lexus (Radiostacja - Master Mix), przy którego muzyce wszyscy się bawili. Podano wyniki regat oraz wręczono pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz upominki.

Po fascynującej walce podczas Regat Energy Group Sailing Cup 2007 kolejność pierwszych trzech miejsc w klasyfikacji generalnej przedstawia się następująco:
I miejsce - Elprotech
II miejsce - Control Process
III miejsce - Fega Poland

Załogi biorące udział w żeglarskich wyścigach to przedstawiciele znanych firm:
Onninen Sp. z o.o., Lumen Polska Sp. z o.o., Laser Atl, Control Process 3 Sp. z o.o., Kopel, Elektromontaż Poznań S.A., TIM S.A, Contrast Zdzisław Stachowiak, Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych P&P Sp. z o.o., Elprotech, Fega Poland.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Energy Group

Polecamy Ci również

Zobacz także