Elektronarzędzie trzy w jednym

wiertarka

Uneo firmy Bosch to urządzenie łączące w sobie funkcje wkrętarki akumulatorowej, wiertarki i młota udarowo-obrotowego.

Wiercenie z udarem i bez udaru oraz wkręcanie śrub przy pomocy jednego tylko elektronarzędzia - jest to możliwe dzięki innowacyjnemu urządzeniu Uneo. Jest to młot udarowo-obrotowy wyposażony w pneumatyczny mechanizm udarowy, jednak o bardzo kompaktowych wymiarach i ważący tylko 1,1 kg.

Produkt został wyposażony w akumulator litowo-jonowy. Ma format arkusza papieru A5, jest poręczny i prosty w użyciu.

Nowość pojawiła się na rynku we wrześniu i do końca roku będzie dostępna w sklepach specjalistycznych Bosch oraz w sieci sklepów wielkopowierzchniowych Castorama.

Obojętne, czy użytkownik chce zamontować karnisz dowkrętarkafiranki, zawiesić lampę, zmontować meble kuchenne czy skonstruować regał. Potrzebuje do tych czynności różnych elektronarzędzi. Wkrętarki akumulatorowej do montażu elementów, wiertarki do wykonania otworów w drewnie lub metalu i wreszcie młota udarowo-obrotowego, np. do wywiercenia otworów pod kołki w ścianach betonowych. A więc przynajmniej trzech urządzeń, które zwykle zajmują dość dużo miejsca ze względu na swoje wymiary i ciężar.

Nowe urządzenie radzi sobie ze wszystkimi wymienionymi powyżej zadaniami. Można nim wywiercić w betonie otwory pod kołki o średnicy maks. 10 mm lub wiercić w drewnie otwory o średnicy maks. 10 mm. Urządzenie wkręca także śruby do uchwytów ściennych na szafki kuchenne. W trakcie pracy użytkownik nie musi nawet schodzić z drabiny, ponieważ ma pod ręką odpowiednie urządzenie.

Dodatkowym atutem jest brak przeszkadzającego w pracy kabla. Uneo posiada wbudowany akumulator LI o napięciu 14,4 V. W ten sposób urządzenie oferuje także wszystkie zalety nowoczesnej technologii akumulatorowej Li-Ion: niewielki ciężar, brak efektu samorozładowania, możliwość doładowania akumulatora w każdej chwili.

Na jednym cyklu ładowania można wkręcić na przykład 100 śrub (5 x 50 mm).

Do wersji podstawowej urządzenia dołączony jest zestaw osprzętu, który zawiera: dwa wiertła do kamienia (6 i 8 mm), dwa uniwersalne wiertła do drewna i metalu (5 i 6 mm) oraz cztery długie końcówki wkręcające różnych typów.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 629 zł.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także