Eleganckie kabiny prysznicowe

Eleganckie kabiny prysznicowe

Firma Coram Poland wprowadza na rynek dwie nowe kabiny prysznicowe marki Provex: kabinę prostokątną (model ME) z linii MODULA oraz owalną (model ER) z serii E-LITE.

kabina prysznicowa ze szkła hartowanegoModel ME
to nowa kabina z serii MODULA. Kabina została wykonana z bezpiecznego, szkła hartowanego grubości 6 mm, które na życzenie klienta może być zabezpieczone powłoką anticalc, chroniącą przed osadzaniem się kamienia. Minimalna ilość zastosowanych profili podkreśla czystość linii i elegancję formy zaprojektowaną przez studio Talocci Design.
Narożna, otwarta kabina prysznicowa ma nowoczesną konstrukcję. Wyposażona jest w praktyczny przedsionek, w którym można się wytrzeć i przebrać oraz część natryskową. Kabina zbudowana jest z trzech tafli szkła: frontowej oraz dwóch paneli bocznych. Wszystkie tafle mogą mieć określoną przez klienta szerokość, oczywiście w ramach możliwości produkcyjnych firmy. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć kabinę idealnie dopasowaną do potrzeb konkretnego użytkownika. Ważną cechą konstrukcyjną kabin są specjalne profile przyścienne z piankową uszczelką, nasączoną silikonem –  eliminuje to użycie silikonu, przez co montaż kabin jest łatwiejszy. Poza tym, dzięki metalowej listwie zabezpieczającej szkło przy podłodze, instalacja kabiny możliwa jest bezpośrednio na posadzce. Całość konstrukcji kabiny stabilizuje górne ramię wykonane z anodowanego aluminium. Kabina dostępna jest ze szkłem w kolorze transparentnym lub dymnym.

kabina prysznicowa do zabudowy narożnejKabina ER z serii E-LITE to czteroelementowa kabina przeznaczona do zabudowy narożnej. Charakteryzują  ją duże tafle szkła, minimum profili, a eleganckie zawiasy tworzą dopracowaną stylistycznie całość. Zawiasy te są kluczowym elementem konstrukcyjnym i użytkowym kabiny. To właśnie na nich, a nie na profilach przyściennych, odbywa się regulacja kabiny (nawet do 3,5 cm na stronę). W trakcie otwierania drzwi kabiny unoszą się na zawiasach o ok. 5 mm, dzięki czemu dolna uszczelka nie jest narażona na szybkie zużycie. Ponadto, dzięki „zatopieniu” zawiasów w szkle, ma ona wewnątrz gładkie powierzchnie tafli, przez co jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości. Długą żywotność zawiasów gwarantują zastosowane w nich teflonowe wkładki.
Kabinę wyposażono w 6-milimetrowe, bezpieczne szkło hartowane oraz specjalnie, opatentowane przez producenta, profile przyścienne z piankową uszczelką. Metalowa listwa zamontowana w dolnej części kabiny pozwala na ustawienie jej bez brodzika. Sprzyja temu także wysokość szklanych tafli, która wynosi 195 cm. Na życzenie klienta szkło w kabinie może być zabezpieczone powłoką anticalc. Szklane tafle dostępne są w dwóch kolorach: transparentnym i opalizującym.

Cena brutto kabiny ME z kolekcji MODULA – od 4500 zł
Cena brutto kabiny ER z serii E-LITE – od 6800 zł

opracowanie: Redakcja
źródło: Coram Poland
data publikacji: 11.06.2007
Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Coram Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także