Domowe spa

Projektanci i inżynierowie z firmy Tylö stworzyli kabinę kąpielową łączącą prysznic i łaźnię parową. Nazywa się ona Tylö Felicity i dostępna jest w trzech wersjach

kabina kąpielowa

Zajmuje tyle miejsca, co tradycyjny prysznic. Ale Tylö Felicity to coś więcej. To kompleksowe domowe spa oferujące: kąpiel parową, kaskadę wody lub tropikalny deszcz, hydromasaż oraz naturalnie odświeżający i odprężający tradycyjny prysznic.

Przy projektowaniu kabiny zastosowano też kilka nowatorskich rozwiązań technicznych, między innymi brodzik, który pomimo obniżonego progu ma wbudowany syfon oraz regulowany wąż odpływowy. Na uwagę zasługuje także składane siedzenie z oparciem (modele Midi i Premium), które rozkłada się w wygodną ławkę dla dwóch osób.

Wszystkie modele nowej kabiny wyposażono w generator pary z funkcją automatycznego napełniania, opróżniania oraz płukania, termostatyczne zawory mieszające, ręczny natrysk, wbudowany w sufit okrągły moduł prysznica, wygodne siedzenie, delikatnie zaokrąglone drzwi z bezpiecznego szkła hartowanego oraz brodzik z syfonem i regulowanym odpływem. Kabinę można zainstalować w narożniku pomieszczenia lub jako wolno stojącą.

Lepiej wyposażone wersje Felicity (Midi i Premium) mają dodatkowo regulowane dysze masujące, kaskadę wody redukującą napięcie mięśni kręgosłupa i szyi, deszcz tropikalny, a także wewnętrzne oświetlenie.

Tylö Felicity Basicdomowe spa
Sufit kabiny oraz ręczny prysznic obsługiwane są termostatycznym zaworem mieszającym zamocowanym na przedniej kolumnie. To bardzo praktyczne rozwiązanie, jeśli nie chce się zmoczyć włączając prysznic. Tu też znajduje się panel sterujący regulujący temperaturę kąpieli, timer oraz oświetlenie. Wystrój kabiny charakteryzuje powściągliwa elegancja, a charakterystycznym akcentem jest ciepły kolor kolumny wykonanej z anodowanego aluminium. Drzwi z hartowanego szkła mają duże aluminiowe uchwyty, które mogą pełnić funkcję wieszaków na ręczniki. Grube (6 mm), hartowane, bezpieczne szkło w tylnych ściankach kabiny stanowi szczelną konstrukcję nie przepuszczającą pary.

Tylö Felicity Midi

Panel umożliwiający sterowanie parametrami kąpieli parowej oraz pozostałymi funkcjami znajduje się na przedniej kolumnie obok termostatycznego zaworu mieszającego i ręcznego prysznica.

wielofunkcyjna kabina kąpielowaWielofunkcyjna kabina Tylö Felicity Premium
Panel na przedniej kolumnie i siedzenie wykonane jest z drewna tekowego. Model ten wyposażony jest w generator pary do odprężających kąpieli, funkcję deszczu tropikalnego, termostatycznyzawór mieszający, ręczny prysznic oraz wygodne składane siedzenie, które łatwo przekształca się w ławkę dla dwojga. Ponadto model ten dysponuje wodospadem i sześcioma regulowanymi dyszami (czterema z tyłu oraz dwiema z przodu), aby zapewnić kojący masaż dla spiętych i obolałych mięśni. Lampa wbudowana w sufit rzuca przyjemne światło, nawet jeśli prysznic nie jest aktualnie używany. Rozświetlona kaskada wody powyżej siedzenia odpręża, chłodzi i odświeża nawet w najgorętszej kąpieli. Sterowanie pozostałymi funkcjami odbywa się za pomocą łatwo dostępnego panelu znajdującego się po wewnętrznej stronie przedniej kolumny. Zaokrąglone drzwi mają aluminiowe uchwyty oraz dekoracyjny panel tekowy. Hartowane szkło bezpieczne grubości 6 milimetrów  nadaje kabinie mocną, stabilną konstrukcję.

Wymiary kabin: 1060x1060 mm, zewnętrzna wysokość – 2205 mm, wewnętrzna – 2010 mm.

Wymagane podłączenia wody i odpływu: podłączenie do ciepłej (funkcje hydromasażu i natrysku) oraz zimnej wody, w celu osiągnięcia optymalnej wydajności poszczególnych funkcji hydromasażu i natrysku zalecane ciśnienie minimalne to 4 bary, odpływ 50 l/min.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Koperfam

Polecamy Ci również

Zobacz także