Domowe gadżety sterowane smartfonem

Domowe gadżety sterowane smartfonem

Smartfony coraz bardziej ułatwiają życie. Zobaczcie 10 gadżetów sterowanych smartfonem, które uczynią Wasze życie łatwiejszym.

Smartfony możemy wykorzystać do sterowania oświetleniem i elektroniką, otwierania drzwi, pilnowania dzieci, szukania zaginionych przedmiotów, a nawet do... nakarmienia psa.

sterowanie oświetleniem - Wemo

Do sterowania oświetleniem za pomocą smatfona przyda się system Wemo fimy Belkin lub Hue Phillipsa. Możemy włączać i wyłączać światło w dowolnym pomieszczeniu, zmieniać jego natężenie i barwę z dowolnego miejsca w zasięgu Wi-Fi.

 sterowanie oświetleniem - Huesterowanie oświetleniem i elektroniką

Belkin oferuje także możliwość sterowania domową elektroniką, a także nowoczesną wersję elektronicznej „niani”. Wemo Baby umożliwia przesyłanie audio z pokoju dziecka na telefon, a także dodatkowo powiadamia smsem lub mailem o tym, że dziecko płacze.

elektroniczna niania na smartfon

Aplikacja tworzy także historię zachowań i analizuje wzór snu dziecka. W dodatku jest przeznaczona na 6 urządzeń, więc nie musicie być osamotnieni w monitorowaniu dziecka.

elektroniczna niania

Jeśli zdarza Wam się zapomnieć kluczy (albo znalezienie ich w torebce przekracza ludzkie możliwości), zastanówcie się nad Lokitronem. To urządzenie montowane po wewnętrznej stronie drzwi, umożliwia ich otwarcie za pomocą smartfona. W dodatku samego telefonu też nie musicie gorączkowo szukać, bo urządzenie działa na Bluetooth.

system otwierania drzwi Lokitron

Podobnym rozwiązaniem jest Smart Lock, które dodatkowo umożliwia ustawienie czasowego dostępu dla innych osób. Jeśli mają przyjechać do Was goście, nie trzeba się martwić o dodatkową parę kluczy dla nich. W dodatku w ten sposób można obsługiwać kilkoro drzwi.

system otwierania drzwi Smart Lockotwieranie drzwi smartfonem

Z rozwiązań montowanych w drzwiach, bardzo użyteczny jest też DoorBot. To nie tylko „przenośny dzwonek”, ale też wideodomofon, odbierany na smartfonie. Jeśli nie ma Was w domu i tak możecie dokładnie wiedzieć kto próbował Was odwiedzić.

domofon w smartfoniedomofon z kamerą

Na tej zasadzie działa także iDoorCam.

wideomonofon iDoorCam

Tile App to rozwiązanie dla wszystkich, którym ciągle „giną” rzeczy. Wystarczy do najczęściej ginących przedmiotów, takich jak klucze, portfel, drugi telefon itp. przypiąć mały nadajnik, a Wasz smartfon pomoże Wam namierzyć zaginiony przedmiot (Tile App można stosować do 10 przedmiotów).

system lokalizacji przedmiotówlokalizator Tile App

I na koniec coś dla miłośników psów. Już nie musicie się martwić, ze Wasz pies nie dostanie posiłku o określonej porze. Nawet jeśli nie możecie być w domu w tej ważnej dla psa chwili, jego miskę napełni Pintofeed.

dozownik karmy sterowany smartfonem

Oceń artykuł
4,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także