Domowe gadżety sterowane smartfonem

9
Domowe gadżety sterowane smartfonem
Urządzenia sterowane smartfonem zyskały dużą popularność i z chęcią z nich korzystamy.

Smartfony coraz bardziej ułatwiają życie. Zobaczcie 10 gadżetów sterowanych smartfonem, które uczynią Wasze życie łatwiejszym.

Smartfony możemy wykorzystać do sterowania oświetleniem i elektroniką, otwierania drzwi, pilnowania dzieci, szukania zaginionych przedmiotów, a nawet do... nakarmienia psa.

Do sterowania oświetleniem za pomocą smatfona przyda się system Wemo fimy Belkin lub Hue Phillipsa. Możemy włączać i wyłączać światło w dowolnym pomieszczeniu, zmieniać jego natężenie i barwę z dowolnego miejsca w zasięgu Wi-Fi.

Belkin oferuje także możliwość sterowania domową elektroniką, a także nowoczesną wersję elektronicznej „niani”. Wemo Baby umożliwia przesyłanie audio z pokoju dziecka na telefon, a także dodatkowo powiadamia smsem lub mailem o tym, że dziecko płacze.

Aplikacja tworzy także historię zachowań i analizuje wzór snu dziecka. W dodatku jest przeznaczona na 6 urządzeń, więc nie musicie być osamotnieni w monitorowaniu dziecka.

Jeśli zdarza Wam się zapomnieć kluczy (albo znalezienie ich w torebce przekracza ludzkie możliwości), zastanówcie się nad Lokitronem. To urządzenie montowane po wewnętrznej stronie drzwi, umożliwia ich otwarcie za pomocą smartfona. W dodatku samego telefonu też nie musicie gorączkowo szukać, bo urządzenie działa na Bluetooth.

Podobnym rozwiązaniem jest Smart Lock, które dodatkowo umożliwia ustawienie czasowego dostępu dla innych osób. Jeśli mają przyjechać do Was goście, nie trzeba się martwić o dodatkową parę kluczy dla nich. W dodatku w ten sposób można obsługiwać kilkoro drzwi.

Z rozwiązań montowanych w drzwiach, bardzo użyteczny jest też DoorBot. To nie tylko „przenośny dzwonek”, ale też wideodomofon, odbierany na smartfonie. Jeśli nie ma Was w domu i tak możecie dokładnie wiedzieć kto próbował Was odwiedzić.

Na tej zasadzie działa także iDoorCam.

Tile App to rozwiązanie dla wszystkich, którym ciągle „giną” rzeczy. Wystarczy do najczęściej ginących przedmiotów, takich jak klucze, portfel, drugi telefon itp. przypiąć mały nadajnik, a Wasz smartfon pomoże Wam namierzyć zaginiony przedmiot (Tile App można stosować do 10 przedmiotów).

I na koniec coś dla miłośników psów. Już nie musicie się martwić, ze Wasz pies nie dostanie posiłku o określonej porze. Nawet jeśli nie możecie być w domu w tej ważnej dla psa chwili, jego miskę napełni Pintofeed.

Oceń artykuł
4,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także