Domowe biuro

Podpięcie całego sprzętu potrzebnego nam do pracy, to często spore wyzwanie. Kable instalacyjne powinny być uporządkowane, a najlepiej starannie ukryte.

Nawet nie duże stanowisko pracy czy małe biuro wymaga najczęściej co najmniej pięciu gniazd (komputer, lampka, drukarka, skaner, router) oraz dodatkowe łącze komputerowe. W tym przypadku możemy wykorzystać popularną listwę komputerową lub stworzyć minimagistralę na bazie starego gniazda lub też, wykorzystać dostępne na rynku gotowe rozwiązania stworzone z myślą o wyposażeniu pomieszczeń biurowych. Jednym z nich są popularne telebloki, porządkujące łączność biurową, składające się z gniazda, montowanego w min. 2,5-centymetrowym blacie biurka oraz aluminiowego, wysuwanego profilu, w którym można umieścić od 3 do 6 modułów.

Domowe biuro - zdjęcie 1Domowe biuro - zdjęcie 2

Domowe biuro - zdjęcie 3Domowe biuro - zdjęcie 4

Dla osób nie mających możliwości instalacji łącza bezpośrednio w blacie bardzo wygodnym urządzeniem stają się modułowe minikolumny, do których można podpiąć także gniazda teleinformatyczne. W zależności od modelu możemy wybrać osprzęt jedno lub obustronny, co jest przydatne zwłaszcza w sytuacji, kiedy w biurze pracuje więcej niż jedna osoba.

Alternatywą dla popularnej listwy komputerowej są także ich wersje z modułowymi gniazdami, które można umieścić w każdym miejscu pomieszczenia. Ich montaż jest możliwy nie tylko na krawędzi czy pod blatem biurka, ale także na innych meblach, a nawet ścianie. W sytuacji, kiedy chcemy pozbyć się kabli z ziemi, możemy uporządkować instalację przy pomocy modułowych puszek ściennych. Ich bogata paleta barw pozwala dopasować je do koloru praktycznie każdej ściany, a materiał, z którego są wykonane gwarantuje trwałość i komfort użytkowania. W przypadku zastosowania innych rozwiązań wymagających puszczenia kabli po ziemi, ich plątaninę eliminuje się przy pomocy plastikowych lub aluminiowych listew.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Sławomir Szotek

Zdjęcia: Kontakt Simon

Polecamy Ci również

Zobacz także