Domofon z kodem dostępu

domofon z kodem dostępu

Zestawy domofonowe z zamkiem szyfrowym umożliwiają dostęp do budynku za pośrednictwem kodu dostępu, wprowadzanego za pomocą klawiatury zintegrowanej z panelem zestawu domofonowego. Nowe domofony wprowadziła firma Zamel.

Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne – nie jest konieczne noszenie ze sobą klucza, zaś każdy z mieszkańców czy gości domu może mieć przypisany swój indywidualny kod.

Zestawy domofonowe dostępne są w kilku wariantach, w wersji natynkowej lub podtynkowej, z przeznaczeniem do domów jedno lub dwurodzinnych.

Unifony wchodzące w skład zestawów domofonowych wyposażone są nie tylko w przycisk do otwierania, ale również w specjalny przycisk "serwisowy", umożliwiający sterowanie (z poziomu unifonu) dodatkowymi urządzeniami, na przykład bramą wjazdową, zewnętrznym oświetleniem, a także dodatkowymi drzwiami. Aby możliwy był taki układ sterowania, wystarczy zastosować przekaźnik. Zamek szyfrowy, wchodzący w skład zestawu, wyposażony jest w dwa przekaźniki wyjściowe (NO/NC 24 V AC/DC) o maksymalnym natężeniu prądu 5 A oraz zacisk sterowania lokalnego (daje możliwość otwarcia drzwi "od wewnątrz" – bez użycia przycisku unifonu lub kodu dostępu). Natomiast drugi z przekaźników zamka szyfrowego może zostać wykorzystany do otwierania z zewnątrz, za pośrednictwem oddzielnego kodu dostępu, na przykład bramy wjazdowej.

Oceń artykuł
3,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Zamel

Polecamy Ci również

Zobacz także