Dom Modelowy z Junkersem

0
Dom Modelowy z Junkersem

dom modelowyDom Modelowy to ogólnopolska akcja o charakterze edukacyjnym. Partnerując akcji, Junkers wyposażył Dom Modelowy
w urządzenia techniki grzewczej.

Akcję Dom Modelowy organizuje zespół składający się z pracowni projektowej, firmy aranżującej wnętrza i firmy budowlanej, kierowany przez Grupę 7point. Dołączyli do niej znani producenci materiałów i technologii budowlanych oraz wnętrzarskich. Na potrzeby akcji opracowano projekt domu – prostego, funkcjonalnego, uniwersalnego – który zainteresuje inwestorów indywidualnych.
Dom wybudowany został na terenie Parku Handlowego Janki, a jego ekspozycja potrwa od sierpnia 2011 do maja 2012.

Technika grzewcza Junkerskocioł kondensacyjny

Junkers przystąpił do akcji Dom Modelowy, przekazując na wyposażenie budynku urządzenia techniki grzewczej. Kocioł kondensacyjny Cerapur Modul Solar w połączeniu z dwoma kolektorami słonecznymi linii Comfort.

Cerapur Modul Solar marki Junkers to stojący kompaktowy kocioł kondensacyjny dedykowany do budynków wolnostojących lub szeregowych. Kocioł doskonale współpracuje z układami solarnymi marki Junkers. Wbudowane komponenty solarne, regulacja oraz biwalentny solarny zasobnik ciepłej wody umożliwiają podgrzewanie wody energią dostarczaną przez kolektory słoneczne. Na dachu budynku Domu Modelowego zainstalowano układ solarny Comfort FCC, charakteryzujący się estetycznym wyglądem i niezawodną techniką. Cały system zapewnia oszczędność energii przy maksymalnym wykorzystaniu istniejącego potencjału. Kocioł oferuje wysoki komfort centralnego ogrzewania połączony z ciągłym zaopatrywaniem w ciepłą wodę kilku punktów poboru (łazienka, kuchnia). Warstwowy zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 210 l, gwarantuje jej obfitość
w każdej chwili. Średniorocznie ok. 35 proc. energii potrzebnej do ogrzania wody pochodzi ze słońca. Kocioł o mocy 14 kW lub 22 kW oraz zasobnik warstwowy o pojemności 210 l zapewniają optymalne rozwiązanie dla c.o. i ogrzewania wody.

kolektory słoneczneCel akcji Dom Modelowy

Celem akcji Dom Modelowy jest edukacja i poradnictwo w zakresie realizacji budowy domu, adresowane głównie do inwestorów indywidualnych. Budowa domu w Jankach krok po kroku prezentowała etapy powstawania domu jednorodzinnego. Teraz dom jest otwarty do zwiedzania dla każdego, kto chce bezpośrednio poznać technologie i produkty wykorzystane w procesie budowy i urządzania domu. Potencjalni inwestorzy, odwiedzając dom, mają okazję, by obejrzeć efekt finalny inwestycji, otrzymać materiały edukacyjne i skorzystać z porad konsultantów.

Akcja Dom Modelowy będzie promowana na terenie całej Polski podczas targów budowlanych
i w ponad 1400 biurach architektonicznych dzięki przekazywaniu architektom wiedzy o materiałach
i technologiach budowlanych bezpośrednio od producentów. Medialnie akcję wspierają wydawnictwa drukowane i serwisy internetowe dedykowane branży budowlanej.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Junkers

Polecamy Ci również

Zobacz także