Dom inteligentny

6
Dom inteligentny

Każdy z nas chciałaby, aby jej dom był idealny. Marzymy o domu przytulnym, bezpiecznym, komfortowym i eleganckim.

dom inteligentnyDziś przychodzą  z pomocą nie tylko architekci wnętrz, ale także nowoczesne technologie 
w postaci systemów inteligentnego zarządzania domem.

Twój inteligentny dom

Dom inteligentny to połączenie instalacji elektrycznej z inteligentnym sterowaniem, jakim jest system SNG, integrujący: elektrykę, system alarmowy, ogrzewanie.

Aby mieć dom sterowany inteligentnie, wystarczy na etapie jego budowy lub remontu wyposażyć instalację elektryczną w pewne elementy: tzw. kabel magistralny i puszki kieszeniowe. Pozwalają, by domowa elektryka została wzbogacona o nowe funkcje i mogła współpracować z innymi systemami w domu.

sterowanie domemMożesz się czuć bezpiecznie

Znane są systemy alarmowe, które chronią przed złodziejami. Można uzyskać efekt synergii, łącząc system alarmowy firmy SATEL z systemem SNG firmy Synergia Tech, sterujący ogrzewaniem
i oświetleniem tak, by dbał nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o niskie rachunki. Jak to działa? Wychodząc z domu, uzbrajasz alarm i równocześnie, dzięki współpracy z systemem SNG  wyłączone zostają światła, a także niektóre urządzenia, np. żelazko. Obniża się temperatura w pomieszczeniach, ale tylko na tyle, by przed samym powrotem domowników uzyskać optymalną, zadaną wartość. System SNG powiadamia mailem lub smsem, jeśli np. wrócą dzieci i wyłączą alarm.

System SNG uczy się też zachowań domowników (ta funkcja to symulacja obecności) i w przypadku wyjazdu na wakacje odtwarza włączanie świateł, używanie rolet. Nikt się nie zorientuje, że domowników nie ma w domu. Można spokojnie wypoczywać, ponieważ mieszkanie jest pod dobrą opieką systemu.

Mieszkaj komfortowo

Gdy wracasz do domu, na twoje powitanie zapali się światło na korytarzu i np. w kuchni. Masz ochotę na film? Scena świetlna „kino” uruchamiana za jednym naciśnięciem guzika, przygasi górne światło, zasłoni rolety i włączy lekkie oświetlenie za telewizorem i boczną lampkę. Ty w tym czasie możesz się zająć wyborem filmu, na jaki masz ochotę.

panel sterującyElegancka technologia

Sterowanie systemem SNG odbywa się za pomocą panelu dotykowego Touch me 5,7''
z elegancką ramką, którą można dopasować do wystroju mieszkania. Inną możliwością jest sterowanie systemem za pomocą aplikacji na iPada. Można też użyć standardowych przycisków albo wybrać eleganckie przyciski ozdobione kryształkami Swarovskiego, stanowiące prawdziwą wnętrza mieszkania.

Oszczędzaj ekologicznie

Instalacja systemu SNG sprawia, że domowe instalacje, takie jak oświetlenie, ogrzewanie, alarm współpracują ze sobą. Efektem stosowania nowoczesnej technologii w domu jest bezpieczeństwo domowników, ochrona mienia i obniżenie kosztów utrzymania domu - kosztów energii i ogrzewania. Równocześnie dbamy o środowisko.

Oceń artykuł
4,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Synergia Tech Sp. z o.o.

Polecamy Ci również

Zobacz także