Dom bez żarówki

W Piasecznie pod Warszawą otwarto "dom bez żarówki". Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz jest on oświetlony wyłącznie za pomocą światła emitowanego przez diody LED.

dom oświetlony diodami LEDPomysłodawcą, twórcą projektu i wykonawcą budynku jest firma KlusDesign, która m.in. projektuje, produkuje i wdraża systemy LED w domach, mieszkaniach oraz biurach tak, by były one oświetlone wyłącznie przy użyciu tej technologii.

„Dom bez żarówki”, wyposażony w nowatorski system oświetleniowy oparty w całości na technologii LED, jest otwarty zarówno dla architektów, dziennikarzy, jak i wszystkich zainteresowanych tematem oświetlenia LED. Zapoznać się w nim można z ponad 50 różnymi przykładami konkretnych zastosowań tego typu oświetlenia.

LED– Koncepcja „domu bez żarówki” doskonale wpisuje się w ekologiczny program ochrony środowiska i standardy zużycia energii wyznaczane przez Unię Europejską. Diody LED jako źródło światła pobierają jedną czwartą tej energii, która jest potrzebna dla konwencjonalnej żarówki, aby osiągnąć porównywalną efektywność oświetleniową. Konkretne przykłady funkcjonalnego oświetlenia „domu bez żarówki” pokazują też ogromną paletę możliwości zastosowań technologii LED. Diody LED charakteryzują się małymi gabarytami, co daje całkiem nowe możliwości projektowania i montażu oświetlenia – mówi Sylwester Kluś, projektant, założyciel i właściciel firmy KlusDesign.
System oświetlenia LED zastosowany w domu modelowym pokazuje paletę możliwości jakie dają te nowoczesne systemy oświetlenia, wykorzystywane jako funkcjonalne źródła światła. Diody LED oświetlają tu poszczególne pomieszczenia: pokoje, kuchnię, łazienkę, pralnię, miejsca do pracy, ale także sanitariaty, ciągi komunikacyjne, podjazdy z kostki brukowej, drzewa w ogrodzie itp.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: KlusDesign

Polecamy Ci również

Zobacz także