Dlaczego grzejniki warto kupować latem?

Dlaczego grzejniki warto kupować latem?

Zdaniem specjalistów lato jest najlepszym momentem na zakup grzejników. Przemawia za tym zarówno rozpoczynający się sezon prac remontowych, wykończeniowych, jak i dobre zaopatrzenie sklepów oraz atrakcyjne akcje promocyjne.

grzejnik do pokoju

Początek sezonu letniego to zdaniem specjalistów dobra chwila na przemyślenie i zaplanowanie zakupu grzejników. Jeśli mamy dokonać remontu warto „na świeżo” przeanalizować wrażenia użytkowników: co im nie odpowiadało, które pomieszczenia były zbyt zimne. Wszelkie drobne nieszczelności instalacji najczęściej ujawniają się zimą – lepiej usunąć je od razu, niż przekładać naprawę o kilka miesięcy, gdy instalacja c.o. znów zacznie działać i popłynie w niej ciepła woda. Analiza kosztów ogrzewania w zakończonym sezonie może być impulsem do zainwestowania w bardziej wydajne grzejniki. Zakończony sezon grzewczy pozwala także na dokonanie remontów bez większych niedogodności dla użytkowników domu czy mieszkania.

grzejnikgrzejnik drabinkowygrzejnik w kolorze żółtym

Zakup grzejników latem to także dobry pomysł w przypadku nowej inwestycji. Zimą prace remontowo-budowlane ustają i sprzedaż grzejników jest bardzo niska. To sprawia, że handlowcy wstrzymują się z zamówieniami nowych dostaw i w sklepowych magazynach brakuje wielu modeli.
To utrudnia dokonywanie zakupów, zwłaszcza jeśli jesteśmy zainteresowani większą liczbą grzejników lub decydujemy się na ich kupno w ostatniej chwili. Tak więc lepiej zaplanować zakup grzejników wcześniej i zamówić je z takim wyprzedzeniem, by oczekiwanie na dostawę nie wstrzymywało prac instalacyjnych – zwłaszcza jeśli potrzebna jest nam specjalna wersja grzejnika lub kolor. Jeśli decydujemy się na standardowy model grzejnika, najlepiej dokonać zakupu
w kwietniu czy maju, gdy sklepy są już odpowiednio zaopatrzone przed sezonem remontowym.

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Instal-Projekt

Polecamy Ci również

Zobacz także