Debiuty na targach R+T

Nice Polska, lider w automatyce dla domu, wraz z częścią swoich Klientów wziął udział w najważniejszej imprezie wystawienniczej branży rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych na świecie – targach R+T w Stuttgarcie.

siłowniki do bramW czasie 18. edycji targów R+T wśród 750 wystawców z 40 krajów nie mogło zabraknąć firmy Nice SpA, właściciela Nice Polska. W tym roku spółka zaprezentowała się na jednym stoisku wspólnie z marką Mtec, której jest większościowym właścicielem i dzięki której Nice rozszerzył własną ofertę produktową. Każda kolejna edycja targów R+T to dla Nice okazja na premierowe prezentacje nowości produktowych, nowatorskiego wzornictwa oraz aktualnych trendów obowiązujące w branży.

Tym razem Nice przedstawił zupełnie nową rodzinę siłowników z napędem śrubowym do automatyzacji bram skrzydłowych. Linia o nazwie TOONA składa się z trzech rodzajów siłowników. Najmniejszy z nich – TO4024 – przeznaczony jest do skrzydeł bramowych o max. długości do 3 m i ciężarze do 500 kg, średni – TO5024 – do skrzydeł pięciometrowych, o ciężarze do 550 kg. TO7024 jest najmocniejszym siłownikiem tego typu, jaki NICE kiedykolwiek oferował na rynku. Może automatyzować skrzydła o długości do 7 m (!) i ciężarze do 1700 kg. Pierwsze dwa modele mają wymiary montażowe identyczne z siłownikami MOBY z serii 4000 oraz 5000 i mogą być wymiennie stosowane zamiast nich, co znakomicie ułatwi ich montaż w przypadku wymiany klientowi starego modelu na nowy. Wszystkie modele TOONA posiadają silniki elektryczne prądu stałego 24V, wyposażone w enkoder dla precyzyjnej i bezpiecznej kontroli ruchu bramy. Nowa konstrukcja korpusu siłowników (dwupołówkowa) zapewnia dużą sztywność i odporność na przeciążenia.

targistoisko targowe

Dla sterowania siłownikami oferowana będzie centrala nowej generacji, zaprojektowana w nowatorskiej technologii BlueBus, która również została zaprezentowana w czasie targów R+T. Sposób działania centrali MC824H można bez problemu dostosować do specyficznych wymagań użytkownika lub do wymagań wynikających z warunków instalacji i eksploatacji. Instalator ma do dyspozycji dwa poziomy programowania, co umożliwia bardzo precyzyjne dopasowanie sposobu działania automatyki do oczekiwań klienta. Ośmiostopniowa regulacja zarówno prędkości ruchu bramy jak i sposobu realizacji „częściowego otwarcia”, są tego najlepszym przykładem.

Oczywiście nie były to jedyne premiery produktowe, które zaprezentowane zostały w Stuttgarcie. Więcej informacji o nowościach produktowych w ofercie Nice.

Firma Nice wraz z Klientami spędziła w Stuttgarcie 3 dni. Oprócz udziału w targach w programie znalazło się także zwiedzanie Stuttgartu i wizytę w nowo otwartym, nowoczesnym Muzeum Porsche. Spotkanie z Klientami podczas targów było nie tylko sposobem na poznanie ich oczekiwań i opinii na temat oferty produktowej, ale także okazją do osobistych spotkań.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Nice

Polecamy Ci również

Zobacz także