Czy warto zainstalować odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny
Nowoczesne technologie i rozwiązania takie jak odkurzacz centralny ułatwiają codzienne obowiązki.

Odkurzacz centralny to zdecydowanie bezpieczne i komfortowe rozwiązanie, warto o nim pomyśleć najlepiej na etapie planowania czy już samej budowy nieruchomości.

Odkurzacz centralny to przede wszystkim komfort odkurzania, podczas zakupu musimy zwrócić uwagę na możliwości jednostki, czas gwarancji oraz moc silnika urządzenia.

Nowe jednostki

  • Izzy 500 double
  • Izzy 300 double

Odkurzacze centralne
Najlepiej o odkurzaniu centralnym jest pomyśleć już na etapie projektu nieruchomości.

Aspilusa prezentuje dwie nowoczesne jednostki centralne

  • IZZY 500 Duble Cyclonic oraz IZZY 300 Double Cyclonic z separacją cykloniczną zanieczyszczeń na sucho.
  • Odkurzacze z serii 500, wolnoobrotowy silnik Domel 7,5" cala z turbiną 2-stopniową o bardzo dużej mocy ssania.
  • Jednostka posiada silnik o mocy 1800 w, który pozwala na odkurzanie instalacji z długością do 100 metrów.
  • Zasada działania obydwu jednostek jest bardzo prosta, separator z filtrem głównym zbiera wszystkie zanieczyszczenia.
  • Główna część czyli silnik z dodatkowym filtrem poliestrowym HEPA powinien być zainstalowany w osobnym pomieszczeniu niż zbiornik na śmieci, będzie to miało na celu dodatkowe wygłuszenie hałasu podczas sprzątania.
  • Silnik może być zamontowany np. w piwnicy czy kotłowni a dodatkowo w zakładach pracy czy punktach usługowych dla wygody opróżniania można zamontować w pobliżu miejsca pracy.
  • Drugi dostępny filtr ma na celu zabezpieczenie od pyłu, jeśli np. pierwszy filtr uległby uszkodzeniu.
  • Jednostki posiadają możliwość dowolnej konfiguracji podłączenia i separatora i silnika (prawo – lewo – góra – dół)

Odkurzacze centralne - rodzaje

Izzy 250 – to mocna, nieporównywalna jednostka dla małych domów. Moc jednostki to aż 566 air Watt, prawie 30 kPA podciśnienia! (29,70)
Izzy 300 – to moc silnika 1750 watt, moc ssąca 575 air Watt i podciśnienie na poziomie 33,50 kPA. Tę jednostkę,  poleca się do domów o powierzchni do 200 m².
Izzy 400 - to największa moc i podciśnienie w jednostce jednosilnikowej. Odkurzacz wyposażony jest w silnik z 3-stopniową turbiną Domel, który osiąga podciśnienie na poziomie 38 kPA.
Izzy 550 – to 2 turbiny 1600 W wytwarzające podciśnienie ok. 50 kPA i wydajności 350 m³/h. Odkurzacz idealny do dużych domów o powierzchni od 250 m² aż do rezydencji powyżej 1000 m². Odkurzacz obsługuje instalacje o długości nawet 200 mb oraz ilości punktów ssawnych 30.

Ostatni z serii Izzy to model IZZY 600 , wyposażony w 2 silniki 1800 W o ogromnej wydajności 400 m³/h. Jednostka posiada odseparowany od jednostki głównej z silnikami, zbiornik na zanieczyszczenia. Odkurzacz centralny może być użytkowana przez dwóch użytkowników jednocześnie, co zdecydowanie ułatwia sprzątanie domu i wielu powierzchni jednocześnie.

Odkurzacz wodny z odprowadzeniem nieczystości do kanalizacji

Seria Aqua Matic to bezobsługowa seria dla wszystkich tych, którzy cenią sobie maksymalny komfort i wygodę. Jednostki z tej serii to modele, które nie wymagają opróżniania zbiornika. Po zakończeniu odkurzania lub podczas przechodzenia z jednego punktu ssawnego do drugiego, nasza jednostka centralna automatycznie się wyłączy i opróżni, po czym sama uruchomi ponownie po około 15-20 sekundach. Aqua Matic to zawsze niezmienna moc, System filtracyjny pozostaje zawsze czysty i pusty, co powoduje brak obciążeń i zwiększa żywotność jednostki.

Jednostki odkurzaczy centralnych z 10-letnią gwarancją

Tornado 400 – silnik , 2000 W – 3 stopnie Domel.
Choć w przypadku jakości komponentów, jakie posiadają jednostki IZZY i ich zabezpieczeń, producent postanowił dodatkowo wyposażyć serię Tornado w soft start czyli łagodny start. Zabezpiecza to silnik urządzenia w fazie rozruchu, co zdecydowanie wpływa na jego trwałość. Tornado to seria z filtrem przemysłowym, który pozwala na odkurzanie gipsów budowlanych. Jedynym warunkiem jest wyczyszczenie filtra i komory po odkurzaniu tego typu zanieczyszczeń.


TORNADO 550 – jednostka wyposażona w 3-stopniową turbinę Domel 1900 W i drugą 2-stopniową 1600 W. Podciśnienie na poziomie 56 kPA i przepływ 380 m²/h. Odkurzacz pozwala również na użytkowanie w dwóch punktach jednocześnie.
 Warto również zwrócić uwagę, że wszystkie przedstawione modele posiadają bezpiecznik przeciążeniowy na obudowie jednostki centralnej, oraz bardzo użyteczny zawór ciśnieniowy, który umieszczony jest na wlocie instalacji. Zawór ten w przypadku niedrożności instalacji lub węża do odkurzania otwiera się i wpuszcza powietrze do komory zbiornika odciążając w ten sposób silnik. Dzięki wyposażeniu odkurzaczy w tak wydajne i bezawaryjne turbiny, możemy być pewni pełnej satysfakcji z odkurzania i działania naszej jednostki centralnej przez wiele lat 
Więcej informacji w katalogu: Czy warto zainstalować odkurzacz centralny? - zdjęcie 4

Odkurzacze centralne - rury urządzenia mogą być schowane w ścianie

Modele z 3-stopniową turbiną 1900/2000 W oraz modele dwusilnikowe idealnie współpracują z profesjonalnym systemem węża chowanego w ścianie. Hide-a-Hose to rozwiązanie które posiada ogromną rzeszę zadowolonych klientów która ciągle rośnie. System Hide-a-Hose zdecydowanie zwiększa wygodę i funkcjonalność całego systemu centralnego odkurzania. Dzięki specjalnie ułożonej instalacji i zastosowanych w niej kształtkach, wąż ssący znajduje się w instalacji i wyciągamy go, tyle ile potrzebujemy, z gniazdka gdy chcemy odkurzać, a po zakończonym sprzątaniu wciągamy go z powrotem w instalację. W przypadku wyboru systemu Hide-a-Hose należy mieć na uwadze, że wybór fachowca i dobór jednostki centralnej ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego systemu.

Zobacz nasze produkty

Odkurzacze centralne ze specjalnego materiału

Odkurzacze produkowane są ze specjalnego tworzywa, które zabezpiecza urządzenie przed wilgocią. Dzięki takiemu zastosowaniu mogą wisieć nawet w mocno zawilgoconych pomieszczeniach, opcjonalne można odkurzacz zamontować nawet na zewnątrz jeśli odpowiednio zabezpieczy się górną pokrywę pod którą jest silnik.

Gniazdka ssące odkurzaczy centralnych a design i kompatybilność z osprzętem elektrycznym

System odkurzania centralnego to również nowoczesne gniazda ssące. Efapel, producent osprzętu elektrycznego na specjalne zapotrzebowanie klientów produkuje niesamowite gniazdka z serii Animato oraz Base.
Gniazdka te, to wysoka jakość tworzywa, uszczelek i mechanizmu zamykającego, w niesamowitym wizualnie designie. Animato i Base to seria gniazd identycznych z osprzętem elektrycznym tej też serii.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Autor: Ecomax

Polecamy Ci również

Zobacz także