Czujnik poziomu szamba

Czujnik poziomu szamba

Nieprzyjemny zapach to - szczególnie latem -  wymowny sygnał rozpoznawczy problemów z szambem. Jego przepełnienie może być jednak źródłem znacznie poważniejszych problemów. Niezbędna jest więc odpowiednia kontrola.

czujnik poziomu szamba„Strażnik Szamba” to urządzenie firmy AFRISO, przeznaczone do sygnalizowania stanu przepełnienia szamba bezodpływowego. Przystosowane do montażu naściennego, zasilane trzema bateriami AA lub transformatorem sieciowym i wyposażone w styk bezpotencjałowy przełączający, w prosty sposób informuje o wystąpieniu w zbiorniku niepożądanego zjawiska. W momencie, gdy nieczystości osiągają poziom elektrod umieszczonych na końcu zamontowanej w szambie sondy, automatycznie włącza się alarm.

Urządzenie składa się z modułu sterującego oraz dołączonej sondy z przewodem o długości 2 lub 10 m. Długość przewodów może zostać zwiększona. W wersji z zasilaniem sieciowym (AND), dodatkowo dołączony jest transformator.

Działanie przyrządu oparte jest o pomiar przewodności elektrycznej, dlatego stosuje się je wyłącznie przy płynach przewodzących prąd elektryczny. Prac montażowych może dokonywać wykwalifikowany instalator. Bardzo ważne, by zapewniły one łatwy dostęp do czujnika i do urządzenia alarmującego.

Dane techniczne

Urządzenie: Strażnik Szamba
Modele: ABD 2, ABD 10, AND 2, AND 10
Zasilanie: 3 baterie AA lub transformator 12 VAC / 12 VDC
Wymiary: 62 x 112 x 32 (szerokość x wysokość x głębokość)
Waga: ok. 100 g (z bateriami ok. 165 g)
Zakres temperatur medium: 0 ÷ 40 °C
Zakres temperatur przechowywania: -25 ÷ 50 °C   
Cena: 416 pln za model ABD 2

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Afriso

Polecamy Ci również

Zobacz także