Czujki magnetyczne - ochrona przeciwwłamaniowa

Czujki magnetyczne - ochrona przeciwwłamaniowa

Dostępne są nowe czujki magnetyczne – precyzyjne i niezawodne zabezpieczenia antywłamaniowe do drzwi i okien. Ich producentem jest Bosch Security Systems.

czujniki magnetyczneCzujki magnetyczne stosowane są w rozwiązaniach antywłamaniowych. Nowa oferta obejmuje szereg czujek do montażu wpuszczanego, powierzchniowego oraz do montażu zewnętrznego. Wszystkie te czujki zostały przetestowane przez niezależne akredytowane laboratorium, uzyskując certyfikat zgodności z normą EN50131-2-6.

Wyróżnikiem czujek magnetycznych jest duża dokładność wykrywania i minimalny wskaźnik fałszywych alarmów przy otwieraniu drzwi i okien. Gama nowych produktów składa się z dwóch serii o różnych parametrach technicznych,
w zależności od ich zastosowania.

Czujki do montażu wpuszczanego można z łatwością zainstalować w drzwiach, ościeżnicach okiennych i drzwiowych; są całkowicie niewidoczne. Czujki stopnia 2 mogą być także montowane powierzchniowo, zarówno na powierzchniach metalowych, jak i niemetalowych, natomiast czujki stopnia 3 są przeznaczone tylko do montażu wpuszczanego w materiałach niemetalowych.

Czujki do montażu powierzchniowego są przeznaczone do montażu w ramach drzwi oraz w oknach
i drzwiach. Dzięki ich inteligentnej konstrukcji można je dyskretnie zainstalować praktycznie
w każdym materiale.

Czujki do montażu zewnętrznego są wykorzystywane do kontroli bram przesuwnych, drzwi żaluzjowych oraz drzwi garażowych.

Nowe czujki magnetyczne zostały opracowane z myślą o łatwej instalacji, aby uprościć pracę instalatorów. Ważną kwestią była też odpowiednia konstrukcja, która umożliwia dyskretny montaż czujek. Śruby do montażu powierzchniowego są po zainstalowaniu zakrywane, natomiast czujki do montażu wpuszczanego mają ekstremalnie płaskie krawędzie, co pozwala na ich instalację nawet
w najszczelniej zamykających się drzwiach.

Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Alamin

Polecamy Ci również

Zobacz także