Centrale alarmowe

Centrale alarmowe

Nowoczesne centrale alarmowe z rodziny Versa, w zależności od wersji, mają od 5 do 15 wejść na płycie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą ekspanderów liczbę wejść każdej z central zwiększyć do 30. Producentem nowych central jest Satel.

centrala alarmowaUrządzenia mają wbudowany komunikator telefoniczny, który może wysłać 16 różnych komunikatów informujących o konkretnym incydencie. Ponadto centrale wyposażone są w 4 timery z obsługą wyjątków oraz pamięć, w której może być przechowanych ponad 2000 informacji o zdarzeniach. Zaimplementowane funkcje pozwalają podzielić chroniony obszar na dwie niezależne od siebie sterowane strefy.

Kluczową zaletą Versy jest łatwość konfiguracji i zarządzania. Na płycie znajduje się port RS-232, za pośrednictwem którego można z poziomu komputera w łatwy sposób zaprogramować cały system. Nie bez znaczenia jest zastosowanie w centrali czteroprzewodowej magistrali, do której można bez problemu podłączyć manipulatory oraz moduły rozszerzające. Centrale doskonale współpracują z modułami GSM/GPRS oraz TCP/IP, odpowiadającymi za wysyłanie powiadomień o zdarzeniach w formie wiadomości SMS, czy e-mail. Wszystkie centrale zapewniają zasilanie urządzeń instalacji alarmowej dzięki niezawodnym  zasilaczom o wydajności 2 A (w przypadku Versa 5 - 1 A). Sprzęt jest dedykowany użytkownikom ceniącym sobie funkcjonalność i niezawodność – głównie właścicielom małych obiektów komercyjnych, domów i mieszkań

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Satel

Polecamy Ci również

Zobacz także