Centrala rekuperacyjna CWL-400 Excellent

Centrala rekuperacyjna CWL-400 Excellent

Zaprojektowanie wydajnej, a zarazem ekonomicznej wentylacji wydaje się być zadaniem niewykonalnym. Tymczasem okazuje się, że prostym sposobem na spełnienie obu tych wymagań jest system wentylacji mechanicznej wyposażony w wysokiej klasy rekuperator. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest centrala rekuperacyjna CWL-400 Excellent, dostępna w ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o. Dzięki niej z powodzeniem można odzyskać ciepło, które w tradycyjnych instalacjach pozostaje niewykorzystane i wyrzucone kominem wentylacji grawitacyjnej na zewnątrz.

rekuperator CWL-400 ExcellentSkuteczna wentylacja to konieczność w każdym budynku mieszkalnym. Zapewnia ona odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniach, usuwa nadmiar dwutlenku węgla i nieprzyjemne zapachy, a także pomaga utrzymać odpowiedni poziom wilgotności. Co więcej, nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej firmy Wolf GmbH nie tylko gwarantują optymalny dopływ tlenu do wnętrza domu, ale również stanowią skuteczny sposób na poprawę komfortu termicznego w budynku oraz zmniejszenie rachunków za ogrzewanie w zimie i klimatyzację w lecie. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą zjawiska rekuperacji. Pod pojęciem tym kryje się proces odzyskiwania ciepła z powietrza usuwanego z domu i ponownego wykorzystywania go do ogrzewania powietrza świeżego, nawiewanego do wnętrza pomieszczenia. Instalacje wyposażone w dobrej klasy rekuperator, czyli wymiennik ciepła, z jednej strony pozwalają na oszczędzenie około 2-3 kW ciepła potrzebnego na ogrzanie powietrza wentylacyjnego, z drugiej - umożliwiają znaczne ograniczenie strat ciepła właśnie poprzez wentylację. Wykorzystanie rekuperacji przekłada się zatem na zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego budynku, możliwość zastosowania w instalacji źródła ciepła o niższej mocy, obniżenie rachunków za ogrzewanie, a także utrzymanie w domu przyjemnego mikroklimatu. Ważną informacją dla alergików jest natomiast fakt, że nawiewane do pomieszczeń powietrze jest filtrowane, dzięki czemu jest zawsze świeże
i pozbawione alergenów.

system funkcjonowania centrali rekuperacyjnej

CWL-400 Excellent – nowe standardy rekuperacji

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że wentylacja mechaniczna wykorzystująca rekuperację to sposób na zapewnienie pomieszczeniom komfortu termicznego, stałego dopływu świeżego powietrza oraz właściwego poziomu wilgotności. Centrala rekuperacyjna CWL-400 Excellent pomaga osiągnąć takie efekty w sposób skuteczny i ekonomiczny. W jaki sposób? Zakłada się, że optymalna temperatura w pomieszczeniach mieszkalnych powinna wynosić około +21°C, bez względu na aurę panującą na dworze. Oznacza to, że zapewnienie domownikom odpowiedniego komfortu termicznego w mroźne dni wymaga podgrzania powietrza z zewnątrz nawet o kilkadziesiąt stopni. W przypadku zastosowania centrali rekuperacyjnej CWL-400 Excellent firmy Wolf GmbH sprawa przestawia się znacznie bardziej optymistycznie. Ciepło odzyskane z powietrza wywiewanego np. z kuchni czy łazienki, podgrzewa świeże powietrze zewnętrzne, które następnie jest nawiewane do pokojów. Ma ono temperaturę około +15°C, zatem podgrzać je trzeba jedynie o 6 stopni! Taka różnica realnie przekłada się na oszczędność energii, a co za tym idzie – znaczne zmniejszenie rachunków. Co więcej, dostępna w ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o. centrala rekuperacyjna CWL-400 Excellent posiada w standardzie inteligentny system ogrzewania wstępnego, który chroni wysokosprawny przeciwprądowy wymiennik ciepła przed zaszronieniem. Posiada także obejście tego wymiennika tzw. by-pass, który w letnie chłodniejsze noce omija wymiennik ciepła co pozwala na schłodzenie pomieszczenia z ominięciem podgrzania na wymienniku. Warto dodać, że centrala rekuperacyjna CLW-400 Excellent firmy Wolf GmbH, wyposażona została również w specjalny sterownik z programatorem tygodniowym, który umożliwia ustalenie harmonogramu pracy urządzenia i dopasowania go do indywidualnych potrzeb. Takie rozwiązanie, dzięki precyzyjnej regulacji wydajności wentylacji, pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów energii. Ważną zaletą produktu oferowanego przez firmę Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o. jest również wyjątkowo cicha i ekonomiczna praca. Osiągnięto ją dzięki zredukowaniu oporu wewnętrznego w urządzeniu.

Centrala_rekuperacyjna CWL-400 Excellentwymiana filtra

Centrala rekuperacyjna CWL-400 Excellent dostępna jest w regularniej ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o., oficjalnego dystrybutora niemieckiej marki Wolf w Polsce. W najbliższych miesiącach firma planuje wprowadzić do sprzedaży kolejne urządzenie wentylacyjne z tej linii a mianowicie centrale rekuperacyjną CWL – 450 Excellent o wydatku powietrza do 450 m3/h oraz centrale rekuperacyjne CWL-T z nagrzewnicą wodną.

 

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Wolf Technika Grzewcza

Polecamy Ci również

Zobacz także