BUDMA 2008 - ekspozycja łatwa do zwiedzania

Na Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA, które odbyły się w dniach 22-25 stycznia 2008 w Poznaniu, składało się kilka salonów tematycznych. Jak powiedziała Danuta Kubasik, dyrektor targów, dzięki temu zwiedzający jeszcze efektywniej spędzili czas na Targach Poznańskich, znajdując rozwiązania na miarę swoich potrzeb.

budowa dachuekspozycja targowa

Ściany i stropy
Pawilon 3, 3A
W ramach salonu odbyła się prezentacja kompleksowej oferty materiałów budowlanych mających zastosowanie w budowaniu ścian i stropów. Oprócz podstawowych produktów, takich jak beton kruszywa, czy też gotowe elementy do bezpośredniego montażu, na ekspozycji prezentowane były izolacje, elewacje, posadzki przemysłowe. Szczególnie interesująca była prezentacja grupy produktów z zakresu chemii budowlanej. Wydarzenia towarzyszące salonowi Ściany i stropy, takie jak BudShow (budowanie na żywo), czy też Salon Ekspertów lub warsztaty firmy KREISEL, stworzyły fachową atmosferę salonu.
Tematyka: kruszywa, materiały wiążące, beton, izolacje, elementy ścienne, elewacje, stropy, posadzki przemysłowe, okna, drzwi, maszyny do produkcji okien i drzwi, osłony i parapety, okucia, bramy i ogrodzenia, chemia budowlana.

Okna i drzwi
Pawilon 4, 5
W tym roku ekspozycja okien i drzwi była częścią salonu Ściany i stropy. Pełna oferta branżowa prezentowana była na targach Budma w latach nieparzystych w ramach salonu Stolarki otworowej. W tym  roku salon stanowił ekspozycję maszyn do produkcji okien i drzwi oraz drewnianych elementów budowlanych. 
Tematyka: okna, drzwi, maszyny do produkcji okien i drzwi, osłony i parapety, okucia, bramy i ogrodzenia.

Dachy
Pawilon 6, 6A, 6B, 9

Tak jak dach jest pięknym zwieńczeniem budynku kreującym jego wizerunek, tak Salon Dachy stanowił uzupełnienie oferty Salonu materiałów budowlanych. To tu zwiedzający zapoznawali się z tajnikami budowy solidnego dachu nad głową. Pokazano wyroby liderów rynku zarówno z branży pokryć dachowych, jak i producentów konstrukcji stalowych i drewnianych oraz elementów mocujących. W ramach salonu odbył się także pokaz mistrzowskiej budowy konstrukcji dachowej z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów.
Tematyka: konstrukcje stalowe, pokrycia dachowe, akcesoria dachowe, systemy izolacji dachowej, systemy odwodnień, systemy kominowe, osprzęt dekarski, wyroby metalowe i elementy mocujące.

Kamień w budownictwie
Pawilon 3A

W ramach salonu Kamień w budownictwie zaprezentowano szeroką grupę materiałów budowlanych, gdzie prym wiódł kamień naturalny. Interesowali się nim głównie architekci, projektanci, konserwatorzy zabytków, rzeźbiarze, inwestorzy instytucjonalni i wykonawcy. Ekspozycji towarzyszył cykl szkoleń, seminariów i konferencji.
Tematyka: kamień naturalny: marmur, granit, piaskowiec, półprodukty i wyroby z kamienia: bloki, płyty, płytki, rzeźby, kominki, fontanny, schody, parapety, nawierzchnie z kamienia, maszyny i narzędzia do obróbki kamienia, elementy małej architektury.

Armatura i ceramika
Pawilon 3A

Płytki ceramiczne, armatura i ceramika sanitarna, wyposażenie łazienek i meble łazienkowe były ważnym sektorem wśród produktów prezentowanych podczas targów BUDMA 2008. Zwiedzający mieli okazję do zapoznania się ze zróżnicowaną ofertą płytek ceramicznych, a także innymi elementami wyposażenia łazienek. Sąsiedztwo Salonu Ceramiki i Armatury i ekspozycji BUDSHOW pozwoliło na prezentację szerokiej gamy produktów w praktycznym zastosowaniu.
Tematyka: płytki ceramiczne, armatura łazienkowa i sanitarna, ceramika łazienkowa, wyposażenie łazienek, meble łazienkowe.

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także