Budma 2007

Ponad 1200 wystawców z kilkudziesięciu państw, 40.000 mkw. powierzchni ekspozycyjnej, a także bogaty program wydarzeń - to krótka charakterystyka Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA w Poznaniu. BUDMA 2007 odbyła się w dniach od 23 do 26 stycznia pod patronatem Ministra Budownictwa i Ministra Transportu oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich

Budma 2007 - zdjęcie 1.Z uwagi na dobrą koniunkturę i ożywienie w budownictwie, targi cieszyły się dużą frekwencją inwestorów z kraju i zagranicy. Ilość nowości wskazała, że jakość oferty wystawców spełniła duże oczekiwania rynku. Znaczące były także wzrosty ilościowe - pojawiły się branże, jak np. stolarka okienna czy materiały budowlane, które w porównaniu z poprzednimi targami odnotowały zarówno większą liczbę wystawców, jak i powierzchnię ekspozycji. Największą dynamiką charakteryzowało się budownictwo sportowe - w tym sektorze targów ekspozycje wystawców zajęły powierzchnię ponad dwukrotnie większą.

Budma 2007 - zdjęcie 2Budma 2007 - zdjęcie 3

Łatwe zwiedzanie
Ekspozycja targów BUDMA była podzielona na czytelne segmenty tematyczne, ułatwiające dotarcie do poszukiwanej oferty: Salon materiałów budowlanych, Salon stolarki otworowej, Salon wykończenia, wystroju i małej architektury, Salon usług budowlanych, Dachy, Centrum budownictwa drogowego i inżynieryjnego, Centrum budownictwa sportowego oraz Salon nieruchomości i inwestycji INVEST-FIELD. Ich uzupełnieniem były strefy specjalne, jak Wyspa Nowości - eksponująca najnowsze hity wystawców, czy BudShow.

Budma 2007 - zdjęcie 4Budma 2007 - zdjęcie 5

Wszystkie dachy pod jednym dachem – Salon DACHY
Ożywienie w branży budowlanej przełożyło się na wzrost zainteresowania targami i miało swoje odbicie w odnotowywanych statystykach. Branża dachowa na BUDMIE 2007 odnotowała kilkunastoprocentowy wzrost w stosunku do poprzedniej edycji targów. Spośród firm oferujących wszystko co potrzebne dla zbudowania trwałego i dobrego dachu, swój udział w targach wzięły wszystkie czołowe firmy działające w branży dachowej. Wzorem lat poprzednich, ekspozycja ta uzupełniona była częścią konferencyjną i eventową. W ramach Dnia Dekarza odbył się Ogólnopolski Kongres Dekarzy Polskich. Młodzi Dekarze podczas targów rywalizowali ze sobą w ramach Mistrzostw Polski. Organizatorem obu tych wydarzeń było Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

Budma 2007 - zdjęcie 6Budma 2007 - zdjęcie 7

Dom dla każdego - budowa na żywo
BudShow „Dom dla każdego” – tu wystawcy i zwiedzający byli świadkami prowadzonej na żywo w pawilonie 12 budowy jednorodzinnego domu modelowego. Ta odważna forma prezentacyjna powstała z myślą o inwestorach indywidualnych, którzy planują budowę własnego domu. Tym razem formuła projektu podporządkowana została prezentacji materiałów, urządzeń i technologii budowlanych, które pozwalają na możliwie najbardziej ekonomiczną budowę i eksploatację budynku, przy zachowaniu wysokich standardów jakościowych. Dom modelowy przedstawiony został w dwóch obszarach: Dom w budowie – w tej części trwały prace budowlane, co umożliwiło zapoznanie się z produktami i technologiami na etapie wykonawstwa, oraz Dom gotowy – ekspozycja części domu przygotowanej do zamieszkania. Targi BUDMA już po raz trzeci były miejscem przeglądu nowoczesnych materiałów i technologii budowlanych prezentowanych w tej formie.

Fotorelacja z targów na kolejnej stronie...

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także