Buderus - ogrzewanie domu. Solidny partner w technice grzewczej

kocioł kondensacyjny Logatherm
wydajne i ekonomiczne kotły kondensacyjne Buderus są przeznaczone do zasilania ogrzewania grzejnikowego i podłogowego

Ogrzewanie domu i mieszkania powinno gwarantować komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Właśnie takie systemy oferuje Buderus, zapewniając kompleksowe i innowacyjne rozwiązania z zakresu techniki grzewczej.*

Wybór systemu ogrzewania domu to wyzwanie, przed którym staje każdy właściciel domu i mieszkania. Zarówno Ci, którzy właśnie ukończyli budowę domu, jak i właściciele starszych budynków – o przestarzałej instalacji grzewczej, muszą się zastanowić nad tym, jaki system ogrzewania będzie dla nich optymalny. Buderus zapewnia kompleksowe rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Kotły kondensacyjne Buderus

Ekonomicznym i oszczędnym źródłem ciepła są kotły kondensacyjne marki Buderus. Są one idealnym wyborem zarówno do tradycyjnych wodnych instalacji grzejnikowych, jak i ogrzewania podłogowego. Można je stosować w domach, mieszkaniach, a także budynkach usługowych i biurowych. Sprawność kotłów kondensacyjnych i ekonomia ich stosowania zależy od temperatury wody w instalacji grzewczej i kotle – im niższa temperatura wody, tym większa oszczędność eksploatacji i wyższa sprawność kotła.
Przykładem oszczędnego źródła ciepła są kotły kondensacyjne typu Logamax plus GB072. Ich budowa oraz specyfika pracy sprawia, że w wydajny i oszczędny sposób zasilają instalacje grzejnikowe oraz ogrzewanie podłogowe. Dzięki zastosowaniu regulatora pogodowego pozwalają na utrzymanie temperatury wody w instalacji na poziomie znacznie niższym od maksymalnego przez 90% sezonu grzewczego. Pozwala to na uzyskanie znacznych oszczędności – przykładowo jeśli instalacja grzejnikowa została zaprojektowana na temperaturę wody grzewczej 80oC, to i tak przez większość sezonu grzewczego zasilana jest wodą o znacznie niższej temperaturze. Ponadto kocioł odzyskuje ciepło w procesie kondensacji.

Kotły Logamax plus GB072 są wyposażone w automatykę z dużym, czytelnym i podświetlanym wyświetlaczem LCD. Komfort użytkowania ciepłej wody podnoszą takie wbudowane funkcje, jak „booster” i „ciepły start”. Kotły Logamax plus GB072 mogą współpracować z systemem mobilnej kontroli i sterowania EasyControl. Funkcja EasyControl daje użytkownikowi dostęp do informacji o temperaturze zewnętrznej i wewnętrznej w budynku, mocy palnika i uzysku solarnym (przy współpracy z instalacją solarną z modułem SM10). Użytkownik jest także automatycznie powiadamiany o ewentualnych usterkach.
Dodatkowe wyposażenie kotła w regulator RC35 i moduł web KM200 umożliwia komunikację za pomocą smatrfona lub tabletu. Dzięki temu będzie możliwe zdalne sterowanie kotłem i obiegami grzewczymi, zmiany trybu pracy (automatyczny albo ręczny), programowanie dobowe i tygodniowe (do 10 niezależnych programów), ustawienie temperatury (dziennej, nocnej, antyzamarzeniowej).

Kolektory słoneczne Buderus

W ofercie Buderus dostępny jest także szeroki wybór kolektorów słonecznych – płaskich i próżniowych, jak również gotowe pakiety solarne. Kolektory słoneczne Buderus dają gwarancję optymalnego wykorzystania energii słonecznej. Idealnie nadają się do współpracy z kotłami gazowymi tej marki, a nawet z pompą ciepła do ciepłej wody użytkowej.
Na wszystkie kolektory słoneczne producent udziela 5 lat gwarancji, mają one także certyfikat „Solar Keymark” – niezbędny do uzyskania dofinansowania.

Pompy ciepła

Urządzeniami wykorzystującymi energię odnawialną są pompy ciepła. Buderus oferuje 3 typoszeregi:

  • typ Logatherm WPS – gruntowe pompy ciepła,
  • typ Logatherm WPL AR – powietrzne pompy ciepła,
  • typ Logatherm WPT 270/2 – powietrzne pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej; mogą współpracować z innymi systemami grzewczymi, a także dają możliwość chłodzenia.

Współczynnik COP gruntowych pomp ciepła Buderus osiąga nawet wartość 5. Oznacza to, że z 1 kW energii elektrycznej, urządzenie wytwarza aż 5 kW energii cieplnej, czyli efektywność jego działania wynosi 500%!
Dokładną regulację pracy pompy umożliwiają czujniki (w zależności od przeznaczenia urządzenia może być ich nawet kilkanaście). Zapewnia to poprawę wydajności pracy i uzyskanie optymalnych efektów. Warto podkreślić, że urządzenia te charakteryzują się cichą pracą – pompy o mocy do 17 kW pracują z głośnością poniżej 34 dB.

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

Nowością w ofercie Buderus jest centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła – Logavent HRV. Zapewnia ona dopływ świeżego powietrza do wnętrza budynku oraz usuwa „zużyte” powietrze z pomieszczeń funkcyjnych takich jak kuchnia, łazienka, WC czy garderoba, poza budynek. Dzięki skutecznym filtrom oczyszcza powietrze z pyłków i kurzu, dzięki czemu jest wyjątkowo korzystna dla alergików.

centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Logavent

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Buderus

Polecamy Ci również

Zobacz także