Bramy sekcyjne boczne

Bramy sekcyjne boczne

Brama garażowa zabezpiecza nie tylko przed niepowołanymi osobami, ale także przed hałasem oraz zmiennymi temperaturami panującymi na zewnątrz. Stanowi także element dekoracyjny elewacji domu oraz najbliższego otoczenia.

Sekcyjne bramy boczne są nie tylko wszechstronne, ale również przyjazne dla domowników, funkcjonalne oraz estetyczne. Prowadzone po wąskim łuku do ściany bocznej garażu nie zabierają miejsca ani za ani przed bramą, dzięki czemu nie zmniejszają wysokości i szerokości otworu wjazdowego. Łożyskowane rolki zapewniają spokojny bieg bramy i pozwalają z łatwością przesunąć bramę nawet najmłodszym domownikom. Bramę boczną można zamontować w garażu każdego typu. Różnorodność kolorów, wzorów, a także motywów wzorniczych do bram bocznych pozwala dobrać barwę i deseń zgodnie z oczekiwaniami.

bramy sekcyjne boczne bramy sekcyjne, boczne

Komfort i funkcjonalność
Bramy sekcyjne boczne łączą w sobie zalety bram uchylnych, ponieważ nie zabierają powierzchni podsufitowych i bram sekcyjnych górnych, gdyż nie wysuwają się do przodu. Aby dostać się do wnętrza garażu, wprowadzić rower czy sprzęt ogrodniczy wystarczy uchylić jedynie fragment bramy, bez zbędnego otwierania całości. Pozwalają na to prowadnice i specjalny system rolek prowadzących. Takie rozwiązanie zapewnia znaczną oszczędność przestrzeni zarówno przed, jak i za bramą.
Bramy sekcyjne boczne możemy montować w otworach o różnych, także nietypowych kształtach. Bramy sekcyjne dostępne są w niemal dowolnych wymiarach - do 12 m szerokości i 3,5 m wysokości.
Pionowe segmenty bram sekcyjnych bocznych podczas otwierania przesuwane są na jedną lub dwie ściany garażu. Gładka powierzchnia segmentów jest łatwa w utrzymaniu czystości i nie wymaga malowania. Równomierny podział bramy pozwala na optymalny tor prowadzenia panelu, wspomagając tym samym perfekcyjną optykę bramy. W trosce o środowisko naturalne, przestrzeń paneli wypełniana jest bezfreonową pianką poliuretanową, która zapewnia dobrą izolację przed hałasem.

bramy sekcyjne, boczne bramy sekcyjne, boczne

Bogactwo kolorów i nowoczesne wzornictwo
Każdy model bramy sekcyjnej bocznej dostępny jest w szerokiej palecie barw, na którą składa się 12 trwałych, podwójnie lakierowanych piecowo i odpornych na słońce kolorów standardowych z palety RAL oraz 14 oklein. Na bogaty wachlarz kolorów składają się klasyczne odcienie bieli, szarości czy brązów, a także oryginalne wzory oklein imitujących naturalne drewno oraz szlachetne kamienie.

Różnorodność motywów zdobniczych
Oferowane są także aluminiowe konstrukcje ramowe bram sekcyjnych bocznych z przeznaczeniem do dalszego, indywidualnego wykończenia. Dostępne są również panele z blachy stalowej, miedzi, aluminium, kasetonów czy drewna.
Bogactwa dostępnych rozwiązań, od klasycznych wariantów poprzez geometryczne wzory aż po oryginalne motywy, dostarczają także płyty wielowarstwowe „Longlife”, stosowane w aluminiowych konstrukcjach. Dzięki tej różnorodności możemy zaprojektować niepowtarzalną bramę według własnych upodobań. Nieograniczone możliwości zdobnicze dają również aluminiowe nakładki „Longlife”, 3-milimetrowe aplikacje, dostępne w wersji stylizowanej na stal szlachetną lub mosiądz. Praktyczne w bramach bocznych są też przeszklenia.

Bezpieczeństwo
Jednym z zadań bramy jest ochrona samochodu i innych przechowywanych w garażu sprzętów przed kradzieżą. W przypadku bram sekcyjnych bocznych ochronę stanowi podwójne ryglowanie. Osłonięte zawiasy i wsporniki rolek oraz kształt i układ paneli zapewniają bezpieczne otwieranie i zamykanie bramy. Między segmentami bramy a profilami nie ma miejsca na szpary. Szczelność bramy na całym obwodzie jest zapewniona dzięki zastosowaniu z trzech stron uszczelek szczotkowych, a po stronie przylegania - uszczelki gumowej. Prowadnice montowane są odpowiednio nisko i nie stanowią przeszkody dla kół samochodu, a ewentualne zanieczyszczenia nie utrudniają przesuwania bramy.
Wygodę, funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania bramy sekcyjnej zapewniają również ergonomiczne, metalowe klamki o nowoczesnym wyglądzie. Te w kolorze srebrnym lub czarnym dostarczane są w standardzie, natomiast za dopłatą możemy wybrać klamkę w kolorze złotym lub stali szlachetnej.
Osoby szczególnie ceniące wygodę mogą zdecydować się dodatkowo na radiowo sterowany napęd.

Przykładowe ceny bram:
Brama sekcyjna boczna ręczna Normstahl TOPLINE-ISO, TOPTWIN-ISO, TOPRTEND-ISO
wymiary: 2250 x 2000, cena: 4 599,40 zł brutto
Brama sekcyjna boczna ręczna Normstahl TOPFLAIR-ISO, TOPSTYLE-ISO, TOPCLASSIC-ISO
wymiary: 2250 x 2000, cena: 4 733,60 zł brutto
Brama sekcyjna boczna automatyczna Normstahl TOPLINE-ISO, TOPTWIN-ISO, TOPRTEND-ISO
wymiary: 2250 x 2000, cena: 5 087,40 zł brutto
Brama sekcyjna boczna automatyczna Normstahl TOPFLAIR-ISO, TOPSTYLE-ISO, TOPCLASSIC-ISO
wymiary: 2250 x 2000, cena: 5 221,60 zł brutto

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Normstahl

Polecamy Ci również

Zobacz także