Brama na fotokomórkę

kolumna z fotokomórką

Automatyka cieszy się coraz większym powodzeniem wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Jeśli automatyczną bramę wjazdową wyposażymy w kolumnę z fotokomórką Safebeam, będzie ona bezpieczniejsza i wygodniejsza w użytkowaniu. To nowe rozwiązanie wprowadziła firma FAAC.

Kolumna z fotokomórką Safebeam stosowana jest jako dodatkowe zabezpieczenie przy automatyzowaniu bramy dwuskrzydłowej. Jedna para fotokomórek, zwykle montowana jest na słupach bramy i wyczuwa przeszkodę na linii jej pracy. Druga para fotokomórek umieszczana jest na aluminiowych kolumnach za skrzydłami bramy. Chroni ona w ten sposób strefę zamykania i otwierania bramy. Stojąc nawet za linią słupków w otwartej bramie skrzydłowej możemy czuć się bezpieczni wiedząc, że znajdujemy się w “czułym” świetle fotokomórki. Dzięki temu, że fotokomórka podczerwieni zainstalowana jest na kolumnie na odpowiedniej wysokości 63 cm, wykrywa wszelkiego rodzaju przeszkody stające na drodze ruchu skrzydeł bramy. Kiedy skrzydła bramy zidentyfikują przeszkodę, praca bramy jest automatycznie wstrzymywana, a jej bieg odwrócony. 

Kolumna wygląda atrakcyjnie. Wykonana jest z aluminium w kolorze szarym. Obudowa kolumny jest trwała i odporna na czynniki atmosferyczne.

automatyczna brama wjazdowaDane techniczne kolumny: wymiary – 32 x 630 x 25 mm; waga – 2,5 kg; zakres temperatur pracy – od -30 do +50ºC.
Dane techniczne fotokomórki: wymiary – 35 x 105 x 25 mm; zasięg pracy – 20 m; czas opóźnienia przy wykryciu przeszkody – 13 ms; pobór prądu – 50 mA; zasilania – 24 Vdc/24 Vac; typ styków – N.C; maksymalne obciążenie styków – 60 mA/24 Vdc; stopień ochrony – IP 54; zakres temperatur pracy – od -20 do +50ºC.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: FAAC

Polecamy Ci również

Zobacz także