Brama na dwa samochody

Wybór bramy do garażu przeznaczonego dla dwóch samochodów musi być starannie przemyślany. Brama tego typu jest przecież znacznie szersza od „pojedynczej”, cięższa,
a jej użytkowanie musi być równie łatwe i bezawaryjne. Na co więc zwracać uwagę przy jej wyborze?

W garażach na dwa samochody sprawdzają się bramy segmentowe. Otwierają się początkowo pionowo w górę po prowadnicach, a po otwarciu znajdują się tuż pod sufitem, równolegle do podłoża. Taki rodzaj otwierania bramy pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni zarówno w garażu, jak i przed nim. Dla przykładu, gdy jedno auto zaparkowane jest przed garażem, a drugim chcemy z tego garażu wyjechać możemy spokojnie otworzyć bramę bez konieczności przestawiania samochodu zaparkowanego przed garażem.

brama garażowaJakość
Decydując się na garaż dwustanowiskowy i wybierając bramę do niego należy szczególną uwagę zwrócić na jakość. Są to bramy duże, a więc i ciężkie, dlatego w ich przypadku muszą być zastosowane najwyższej jakości materiały, zabezpieczenia i urządzenia ułatwiające obsługę. Warto wiec wybierać wśród znanych i godnych zaufania producentów.

Izolacja

Bramy segmentowe zbudowane są z sekcji wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową, zapewniającą dobrą izolację termiczną i akustyczną. Wybierając bramę warto zwrócić uwagę na szczegóły, takie jak uszczelki międzysekcyjne oraz uszczelki montowane wokół płaszczyzny bramy. Gdy są to materiały dobrej jakości, chronią garaż przed wilgocią i hałasem.

brama segmentowa

Napęd elektryczny
Brama do garażu przeznaczonego na dwa samochody jest szeroka na ok. 4,5 m, co przy średniej wysokości bramy - 2,25 m daje ciężar 140 kg. Dlatego dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania bramy do tak szerokich garaży powinny być wyposażone w napęd elektryczny.

Dodatkowe wzmocnienie

W dobrych, markowych bramach garażowych segmentowych o szerokości powyżej 4,75 m powinny być zastosowane profile usztywniające, chroniące długie panele przed odkształcaniem.

Wygląd
Jeżeli garaż znajduje się bryle budynku należy pamiętać, że kolorystyka bramy, jej kształt i wykończenie podkreślają charakter budynku i stanowią jego integralną część. Szczególnie w przepadku tak dużych bram warto zadbać o dopasowanie ich wyglądu zarówno do elewacji, dachu, jak również okien i drzwi.

Kolor
Warto też zwrócić uwagę na kolor – nie zaleca się montażu bram w ciemnych kolorach w miejscach silnie nasłonecznionych. Szczególnie w przypadku właśnie bram szerokich może dojść do odkształceń pancerza bramy, co jest procesem naturalnym, wynikającym z własności materiałowych.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Kamila Radomska-Woźniak

Zdjęcia: Krispol

Polecamy Ci również

Zobacz także