Biokominek czyli sposób na kominek w mieszkaniu

Biokominek czyli sposób na kominek w mieszkaniu

Mieszkasz w bloku? Chcesz kominek? Kup biokominek!

Biokominek Planet

Standardowy biokominek składa się z wykonanej ze stali, szkła bądź MDFu obudowy oraz nierdzewnej biowkładki, do której wlewamy biopaliwo. Biowkładka jest ponadto wyścielona wewnątrz specjalnym niepalnym materiałem absorbującym, który zabezpiecza biopaliwo przed rozlaniem w przypadku przewrócenia obudowy biokominka i sprawia, że jest on produktem bezpiecznym. Na rynku dostępna jest szeroka gama modeli o zarówno nowoczesnej jak i tradycyjnej stylistce w opcji do zabudowy, wiszącej i wolnostojącej.

Aranżacja wnętrza z biokominkiem w roli głównej

Biokominek to najlepsza dostępna alternatywa tradycyjnego kominka dla właścicieli mieszkań i domów, w których nie ma możliwości jego instalacji. Co więcej biokominki posiadają wiele zalet, o których można przekonać się już podczas ich użytkowania - m.in. łatwość i szybkość montażu, przyjazna obsługa, czystość paleniska, efekt aromatyzujący czy wyjątkowe walory estetyczne.  Zobacz pomysły na aranżacje wnętrz z biokominkiem w roli głównej i poznaj różne wygodne zalety tego urządzenia.

Po co komu ten biokominek?

Nic tak nie ociepli wizerunku naszego salonu czy sypialni niż obecność w nim żywego ognia. Nie wszędzie jest to jednak możliwe z uwagi na konieczność odprowadzenia dymu wytwarzanego podczas spalania. Stare powiedzenie mówi, że nie ma dymu bez ognia. Biokominki są natomiast idealnym dowodem na istnienie ognia bez dymu. Wszystko dzięki ekologicznemu i przyjaznemu środowisku płynowi, którym są zasilane. Dzięki unikalnym właściwościom biopaliwa, podczas jego spalania emitowane są jedynie śladowe, bezpieczne dla człowieka ilości dwutlenku węgla i pary wodnej i nie ma konieczności odprowadzenia ich z pomieszczenia. Urządzenie to jest więc dedykowane przede wszystkim mieszkańcom bloków i kamienic, którzy ze względów technicznych w postaci braku instalacji kominowej nie mogą sobie pozwolić na tradycyjne palenisko. Oczywiście posiadacze domów jednorodzinnych również mogą skorzystać z zalet i wyjątkowej magii biokominkowego ognia, który będzie cieszył ich oko na tarasie, w ogrodzie czy nawet łazience, czyli miejscach do których tradycyjny kominek nie miał do tej pory szans dotrzeć, a jedyną opcją na obecność ognia było rozpalenie ogniska bądź zapalanie klasycznej świeczki.

Montaż biokominka nie musi być uciążliwy

Jeżeli chcemy uniknąć remontów związanych z zabudową biokominka, a mamy np. do dyspozycji wolną przestrzeń pod ścianą, doskonałym rozwiązaniem będzie biokominek wolnostojący, wykonany z MDF’u bądź stali. Niewątpliwą zaletą modeli tego typu jest ich wyjątkowo szybki montaż: wystarczy je rozpakować, ustawić, zalać biopaliwem i są natychmiast gotowe do użytku. Ponadto proste, eleganckie kształty biokominków wykonanych z MDFu oraz ich portalowa obudowa sprawiają, iż do złudzenia przypominają one klasyczne kominki. Mnogość wzorów sprawia, że każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Wybrane modele z łatwością wpiszą się w wystrój pomieszczeń stylizowanych na angielską modę tworząc przyjemną atmosferę i zapewniając piękną, przestrzenną ekspozycję żywego ognia. Inne, dzięki swoim nowoczesnym detalom pasować będą zarówno do modnych, modernistycznych salonów i sypialni jak i loftów o industrialnym charakterze. Nowością na rynku są obudowy z MDFu zawierające kryształy Swarovskiego, które nadają im wyjątkowego, luksusowego wyglądu.

Biokominek do małego mieszkania

Jeżeli nie posiadamy zbyt dużo wolnego miejsca na biokominek wolnostojący możemy śmiało wybierać spośród szerokiej gamy biokominków wiszących - czy to tych z możliwością zabudowy bądź gotowych do zawieszenia na ścianie niczym obraz. Modele tego typu dostępne są w wielu oryginalnych kształtach i fantazyjnych wzorach. Tu świetnym przykładem jest płaski biokominek z  linii Papa z zagiętym rogiem ukrywającym zbiornik na biopaliwo oraz grafiką Manhattanu na froncie - model Papa Manhattan. Tego typu nietuzinkowe, odważne wzory to propozycja dla zdecydowanych i nie bojących się nowoczesnych kształtów użytkowników. W zależności od miejsca prezentacji i charakteru pomieszczenia w linii Papa mamy do dyspozycji kilka interesujących modeli, a wśród nich m.in. Papa Morpho nawiązujący do ocenianego za najpiękniejszego na świecie motyla Morpho Didius. Ponadto jak się okazuje, biżuteria nie musi zdobić jedynie ludzkiego ciała, może stanowić również uzupełniający element dekoracyjny biokominka, co zostało wykorzystane w modelu Morpho, w którym czułki motyla ozdobione są kryształkami Swarovskiego. Drobne połyskujące kamienie, dodają mu uroku i przepychu i doskonale wpisują się w konwencje stylu glamour. Kryształy Swarovskiego zostały ponadto zastosowane również w modelach wolnostojących wykonanych z MDFu - tu świetnym przykładem jest model Egzul Swarovski dostępny w wersji black&white, hit tegorocznego sezonu. Natomiast do pokoju dziecięcego idealnym rozwiązaniem będzie biokominek Papa Smerf, zawierający na froncie wyciętą laserowo sylwetkę wesołego Papy Smerfa.

biokominek Egzul Swarovski

Biokominki pasują do każdego wnętrza.i nie tylko

Innym przykładem biokominka, który odmieni nasze wnętrze jest model wiążący w sobie tradycyjną stal z nowoczesnym mlecznym szkłem - biokominek Oscar. Połączenie szkła i stali sprawia, że otrzymujemy formę, która stwarza nam szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. Szkło w kolorze mlecznobiałym odbija świetlne refleksy, intryguje, przyciąga uwagę i wreszcie – zachwyca. Ponadto dodaje pomieszczeniu wyjątkowo nowoczesnego i designerskiego charakteru.

Mnogość dostępnych na naszym rynku wariantów biokominków może onieśmielać i przyprawiać o zawrót głowy, ale biokominek z pewnością jest dodatkiem, który powinien znaleźć się w każdym wnętrzu nastawionym na ciekawy design i funkcjonalność. Dzięki niemu nasz salon otrzyma całkiem nowe, ciepłe i przytulne oblicze. Ponadto nasza wyobraźnia nie musi się ograniczać jedynie do wnętrz mieszkalnych - mniejsze biokominki wolnostojące, takie jak np. Misa, Hotel, Romeo czy Galina świetnie sprawdzą się również w ogrodzie, na tarasie, przy hamaku czy na polu namiotowym. A dla tych najbardziej wymagających istnieje możliwość wykonania biokominka według indywidualnego projektu klienta!

biokominek w salonie Delta - zabudowa w kolorze
biokominek w zabudowie  Delta
biokominek wolnostojący  Hotel
biokominek wiszący  Ball
biokominek wiszący  Papamorpho
biokominek Legionis
biokominek Quebec
biokominek Misa
biokominek Bravo
biokominek Delta Horizontal
biokominek Quaerre
biokominek  Sierra - szyba
biokominek Delta Flat
biokominek Legionis - aranżacja w salonie
biokominek  Delta
biokominek Delta - aranżacja w mieszkaniu
biokominek Golf - czarny
biokominek  Juliet - aranżacja w salonie
biokominek Egzul Swarovski - czarny
biokomienk Egzul Swarovski - biały
biokominek Egzul Swarovski
biokominek Galina
biokominek Romeo
biokominki Tango
biokominek Hotel
biokominek na zamówienie
biokomienk - projekt indywidualny
biokominek Charlie
biokominek Egzul
biokominek November
biokominek wiszący Papa Manhattan

Dowiedz się więcej - kratki.pl

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: kratki.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także