Bezprzewodowy system alarmowy

System alarmowyNice Home Security to kompletny, zaawansowany technicznie i kompatybilny z automatyką domową system alarmów bezprzewodowych.

Centrale sterujące nadzorujące pracę systemu wyposażone są w przewodnik głosowy ułatwiający instalatorowi programowanie urządzenia. Zdolność do werbalnej komunikacji z użytkownikiem jest dodatkowym wyróżnikiem produktu na tle oferty rynkowej tej branży.

Co więcej, podpowiedzi i komunikaty dla instalatora przekazywane są w języku polskim. Informacje głosowe potwierdzają uzbrojenie lub rozbrojenie systemu i informują, który nadajnik radiowy został w tym celu użyty. Mogą też służyć funkcji odstraszania intruza – potencjalnego włamywacza, ostrzegając go (komunikat emitowany przez syreny alarmowe), że jego obecność została wykryta przez czujki.

Nice Home Security to kompletny system alarmowy: centrale sterujące, syreny alarmowe zewnętrzne i wewnętrzne, różnorodne czujki, przenośna klawiatura sterująca oraz nadajniki radiowe. Centrale mają własne zasilanie, choć dostępna jest także wersja z zasilaniem sieciowym. Syreny alarmowe są również zasilane z własnych baterii o dużej pojemności. Oferta czujników obejmuje pracujące w podczerwieni czujki ruchu (w tym czujka kurtynowa), czujki zbicia szyby, otwarcia drzwi lub okna, czujkę zalania wodą i detektor dymu. Każde z w/w urządzeń posiada wbudowane czujniki antysabotażowe rozpoznające próby otwarcia obudowy lub zdjęcia ze ściany. Klawiatura i nadajniki radiowe umożliwiają zarządzanie systemem (uzbrajanie i rozbrajanie poszczególnych stref nadzoru) oraz obsługę automatyki domowej, a więc automatycznych bram wjazdowych i garażowych, silników roletowych, automatyki ogrodowej (oświetlenie i nawadnianie) i innych urządzeń elektrycznych sterowanych przez centralki.

System alarmowy System alarmowy

System został pozytywnie oceniony w czasie badań przeprowadzonych w Zakładzie Rozwoju Technicznej Ochrony Mienia TECHOM. Produkt został zakwalifikowany do klasy „C”, zgodnie ze Świadectwem Kwalifikacyjnym Nr 107/09, potwierdzając w ten sposób, że jego możliwości, rozwiązania konstrukcyjne, niezawodność działania i jakość spełniają wszelkie wymagania obowiązujących w tej branży dokumentów normatywnych: PN-93/E-08390-14:1993 (Systemy alarmowe – Wymagania ogólne-Zasady stosowania) oraz PN-EN-50130-5:2002 (Systemy alarmowe-Badania środowiskowe).

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Alamin

Polecamy Ci również

Zobacz także