Bezpieczne techniki kominowe - konferencja

Ochrona przeciwpożarowa, wentylacja naturalna oraz bezpieczne techniki kominowe to tematy przewodnie konferencji, która odbędzie się 22 października br. w Mysłowicach.

Bezpieczne techniki kominowe - konferencja - zdjęcie 1Początek sezonu grzewczego to odpowiedni moment na przypomnienie kluczowych przepisów warunkujących bezpieczną ochronę przeciwpożarową, bezpieczną wentylację oraz skuteczne odprowadzanie spalin. Statystyki potwierdzają, że trafna identyfikacja zagrożeń oraz przeciwdziałanie pożarom oraz zaczadzeniom nadal przysparza poważnych problemów także osobom i podmiotom bezpośrednio odpowiedzialnym za zdrowie i życie mieszkańców.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Stowarzyszenie „Kominy Polskie” w partnerstwie z Korporacją Kominiarzy Polskich Oddział w Katowicach i Stowarzyszeniem Polska Wentylacja mają przyjemność zaprosić reprezentantów śląskich spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości do udziału w konferencji „Budownictwo mieszkaniowe. Ochrona przeciwpożarowa, wentylacja naturalna, bezpieczne techniki kominowe”. Na program konferencji złożą się prezentacje obejmujące najważniejsze zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową, wentylacją oraz odprowadzaniem spalin. Poszczególne bloki wystąpień przedzielą praktyczne instruktaże, które dadzą okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji. Oficjalny patronat nad konferencją objął Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach.

Program
Konferencja odbędzie się 22 października (piątek) 2010 r. w auli Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach przy ul. Stadionowej 7a, w godzinach od 9.00 do 15.00.
Udział w konferencji jest bezpłatny – organizatorzy proszą jedynie o potwierdzenie obecności, przesyłając na adres e-mail: konferencja@katowice.kwpsp.gov.pl zgłoszenie zawierające: imię i nazwisko, nazwę reprezentowanego podmiotu oraz numer telefonu.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela pełniący funkcję rzecznika konferencji p. Paweł Sikora
(tel. 501 531 948, (32) 328 54 01, e-mail: konferencja@katowice.kwpsp.gov.pl).

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Stowarzyszenie "Kominy Polskie"

Polecamy Ci również

Zobacz także