Baterie z termostatem - impuls do oszczędzania

Czy możliwe jest ograniczenie zużycia wody o blisko 50%? Czy można równocześnie zmniejszyć poziom wykorzystywanej energii? Tak, jeśli zdecydujemy się na armaturę łazienkową wyposażoną w termostaty.

bateria prysznicowa z termostatemImpuls do oszczędzania
Termostaty nie tylko regulują temperaturę wody w kranie lub natrysku, ale także chronią nasze portfele przed niepotrzebnymi wydatkami. Zaletą termostatów jest bowiem oszczędne gospodarowanie wodą i energią.

Wystarczy ułamek sekundy, aby ustawić optymalną temperaturę kąpieli. Pożądany efekt uzyskujemy dzięki specjalnej głowicy, który dobiera odpowiednie ilości ciepłej i zimnej wody.

Baterie termostatyczne są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. W ofercie Kludi znajdują się zarówno produkty o tradycyjnych formach, jak i propozycje nieco bardziej futurystyczne. Warto jednak zwrócić uwagę na cztery wyjątkowe modele, które pozwalają zaoszczędzić do 50% wody.

Przejrzysty i dynamiczny design oraz ergonomiczne kształty serii Almera znalazły odzwierciedlenie także w baterii termostatycznej. Komfort użytkowania zapewnia uchwyt regulacji temperatury z blokadą gorącej wody przy 38°. Przekroczenie tej temperatury staje się możliwe dopiero po wciśnięciu przycisku blokady, chroni przed poparzeniem podczas kąpieli.

W baterii Kludi Impulsa największa komora jest wypełniona tzw. wodą mieszaną. Dlatego temperatura korpusu nie przekracza temperatury wody płynącej z natrysku, wykluczając ryzyko przykrych niespodzianek termicznych podczas kontaktu z baterią.

bateria z termostatemNowa linia stylistyczna dobrze znanej i niezawodnej serii Objekta z łatwością wkomponuje się w wystrój każdej łazienki. Subtelne linie baterii natryskowej podkreślają jej harmonijną elegancję, zaś termostat gwarantuje szybkie osiągnięcie idealnej, pożądanej przez nas temperatury, którą możemy utrzymać na stałym poziomie przez dowolną długość czasu.

Występuje jeszcze jedna zaleta prezentowanej armatury – brak zimnej wody w sieci powoduje odcięcie dopływu gorącej wody do baterii, chroniąc nas przed ryzykiem poparzeń. Termostaty to zatem nie tylko czysty, ale i bezpieczny zysk.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Kludi

Polecamy Ci również

Zobacz także