Baterie łazienkowe - portugalski design

Na polskim rynku pojawiła się i rozwija swą działalność portugalska firma Cifial - producent baterii i ceramiki łazienkowej. Dzięki współpracy ze znanym projektantem Carlosem Aguaier'em, nowa marka cechuje się niepowtarzalnym i eleganckim wzornictwem.

armatura łazienkowa

Wyroby Cifial uważane są za przykłady sztuki użytkowej. Autor projektów, Carlos Agauer, był wielokrotnie nagradzany za eleganckie wzornictwo przemysłowe.

Bateria... płaska
Seria Cifial Style 65 to baterie wannowe i wannowo-prysznicowe. Jest to seria baterii jednouchwytowych, które wyróżniają się niewielkimi rozmiarami uchwytu sterującego. Uchwyt umieszczono z boku korpusu - stanowi więc jego przedłużenie. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie efektu płaskiej baterii. Wielką zaletą tych baterii jest bardzo łatwe utrzymanie w czystości (nie ma załamań i zakamarków charakterystycznych dla baterii tradycyjnych).

Bateria na brzeg wanny
Baterie sztorcowe Techno 465 to smukłe elementy o bardzo prostej stylistyce. Nie ma tu tradycyjnego korpusu - każdy element funkcjonuje osobno! Baterie występują jako trzyotworowe (wylewka, rączka prysznicowa i pokrętło do uruchamiania wody - dźwignia mieszacza) oraz czterootworowe.
W bateriach czterootworowych są dwie dźwignie - do osobnej regulacji ciepłej i zimnej wody.
Baterie mocuje się do brzegu wanny, dlatego trzeba na nim nawiercić odpowiednią liczbę otworów (na wannach akrylowych można to zrobić samodzielnie, wanny stalowe wymagają otworów wykonanych fabrycznie). Przewody łączące baterię z instalacją są elastyczne, nie trzeba więc dostosowywać położenia baterii do instalacji.

bateria łazienkowa płaska bateria wannowa trzyotworowa bateria wannowa czterootworowa

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Joanna Ryńska

Źródło: Cifial

Polecamy Ci również

Zobacz także