Baterie do kuchni i łazienki

Seria jednouchwytowych baterii Vienda firmy Oras jest przeznaczona do kuchni i łazienki. Producent porównuje ciekawą linię baterii do sylwetki egzotycznych ptaków. Podobieństwo szczególnie widoczne jest przy baterii kuchennej. Jednocześnie, bateria jest funkcjonalna i pozwala rozsądnie gospodarować wodą.

Wszystkie elementy baterii Vienda wykonano są z twardego stopu szwedzkiej stali i mosiądzu. Dzięki takiemu rozwiązaniu materiałowemu bateria nie ulega korozji ani porysowaniu. Estetykę i trwałość baterii zabezpiecza samo jej wykonanie. Opływowy kształt pozwala, by woda zamiast gromadzić się na powierzchni spływała z baterii. Dzięki temu nie pozostawia białych śladu węglanów. Zamknięcie wypływu wody jest szczelne dzięki odpowiedniej konstrukcji części sterującej (ceramiczna głowica).

Jeden uchwyt to rozwiązanie przyjazne dla użytkownika i proekologiczne. Jednym uchwytem łatwiej wyregulować zarówno temperaturę, jak i natężenie przepływu wody - jest to nie tylko wygodne, ale też zmniejsza zużycie wody. 

Baterie występują jako umywalkowe, zlewowe (kuchenne), wannowe, natryskowe i bidetowe. Mogą być wyposażone w rurki lub wężyki do montażu. Baterie z wężykami mają oznaczenie F, dodane po nazwie typu. Oto inne cechy poszczególnych modeli:

  • bateria kuchenna ma wysoką wylewkę (ułatwia to pracę z naczyniami o różnych wysokościach), a wybrany model może być podłączony do zmywarki lub pralki;
  • baterie łazienkowe mogą być wyposażone w korek, a dla małych łazienek dobre będzie rozwiązanie wyposażone w rączkę natryskową;
  • baterie przeznaczone do natrysków i wanien mogą wystąpić jako: bateria wannowa trójotworowa, bateria natryskowa, bateria wannowo-natryskowa (uniwersalna).

bateria łazienkowa bez korka  bateria bidetowa

bateria kuchenna  bateria kuchenna z wyjściem na zmywarkę

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Oras

Polecamy Ci również

Zobacz także