Automatyczna brama rolowana

Garaż bywa nie tylko miejscem, w które odstawia się samochód. Często pełni też rolę przydomowego magazynu, w którym różne przedmioty przechowywane są także pod sufitem.

Wysoko podwieszona deska surfingowa czy bagażnik samochodowy nie pozostawiają  miejsca na chowaną pod stropem uchylną czy segmentową bramę garażową. Z myślą o takich sytuacjach firma Hörmann opracowała nową garażową bramę rolowaną RollMatic. To brama, w której zastosowano mechanizm sprężyn naciągowych. Standardowo wyposażona jest w napęd, który umożliwia komfortowe obsługiwanie bramy pilotem bez wysiadania z samochodu.

brama rolowana brama z napędem

Brama RollMatic zbudowana jest z pojedynczych segmentów nawijanych na wał, dzięki czemu także przed garażem pozostaje dużo wolnego miejsca. Konstrukcja bramy opiera się na modelu sprawdzonym w bramach segmentowych: w bocznym kanale prowadzone są podwójne sprężyny naciągowe, które utrzymują ciężar aluminiowych segmentów i niezależnie od położenia bramy zapobiegają jej opadnięciu. To rozwiązanie chroni napęd, który potrzebuje mniej siły do jej otwarcia. W razie awarii zasilania bramę można z łatwością otworzyć ręcznie, bez uciążliwego posługiwania się korbą.
RollMatic ma także mechanizm automatycznego rozłączania. Natychmiastowo po napotkaniu na przeszkodę zatrzymuje on bramę, a następnie cofa, umożliwiając jej usunięcie. Brama wyposażona jest też w zintegrowane mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem. Specjalny układ segmentów na wale nawijającym przy zamkniętej bramie i ich połączenie z napędem znacznie utrudnia podważenie bramy. Ponadto istnieje możliwość instalacji alarmu akustycznego jako dodatkowego zabezpieczenia przed włamaniem. Gdy zamocowany z boku czujnik zarejestruje podnoszenie bramy, rozbrzmiewa sygnał alarmowy o natężeniu 110 decybeli.
Brama dostarczana jest z napędem, który specjalnie dopasowany został do jej konstrukcji. Montowany z boku wału nawijającego napęd jest kompatybilny z elementami wyposażenia dodatkowego, na przykład z ekskluzywnym pilotem HSD 2.

brama garażowa - zabezpieczenie przed podważeniem z zewnątrz wspomaganie napędu bramy

Nowa brama RollMatic jest dostępna w dziewięciu popularnych kolorach preferowanych oraz w drewnopodobnych okleinach typu Decograin w kolorze Golden Oak i Rosewood.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Hörmann

Polecamy Ci również

Zobacz także