Automaty do bram wjazdowych

Odpowiednio dobrany napęd w bramie wjazdowej jest elementem odpowiedzialnym za komfort i bezpieczeństwo użytkownika.

Nowość w ofercie firmy Normstahl to 8 rodzajów napędów do bram wjazdowych. Tak szeroki wachlarz typów automatów umożliwia znalezienie optymalnego rozwiązania dostosowanego do każdego wariantu zabudowy bramy wjazdowej. Automaty są  sterowanie drogą radiową z funkcją dynamicznie zmiennego kodu, która poprzez antyscaning (każdorazową zmianę kodu po użyciu pilota) uniemożliwia potencjalnemu intruzowi znalezienie kodu aktywnego. Ponadto w każdym zestawie znajduje się 4-kanałowy mini pilot z dołączanym uchwytem mocującym oraz komplet kompaktowych fotokomórek (nadajnik – odbiornik) i elementów montażowych (podstawa lub wsporniki, elementy złączne itp).

napęd do bramy wjazdowej SUV 300iZautomatyzowane bramy przesuwne
W zależności od wagi, rozmiarów i częstotliwości użytkowania bramy wjazdowej przygotowano ofertę czterech typów odpowiedniej automatyki – SUV 300i, SUV 500, SUV 800i oraz SUV 1200.
Do lekkich (waga do 300 kg) i często użytkowanych bram przesuwnych (siłownik 24 V, 300 W, sprawność 80%,o sile ciągu 300 N) polecany jest zestaw SUV 300i. Elementy mocujące są dyskretnie przykryte pokrywą, przez co stają się całkowicie niewidoczne z zewnątrz. Bezpieczeństwo zapewnia elektroniczny moduł, który napotykając przeszkodę przy zamykaniu lub otwieraniu bramy, zatrzymuje ją i natychmiast odwraca kierunek ruchu. Komfort użytkowania zapewnia rozbudowana elektronika sterująca z enkoderem, posiadająca tryb automatycznego programowania, który ułatwia i znacznie skraca montaż, a także szerokie spectrum opcji dodatkowych jak funkcja furtki, czy też łagodne zatrzymanie. W momencie uruchomienia napędu bramy, przez pierwsze dwie sekundy siłownik pracuje z pełną mocą, co jest szczególnie przydatne w surowych warunkach zimowych, kiedy opady śniegu blokują otwarcie bramy. W razie awarii prądu możemy bezproblemowo awaryjnie odblokować bramę, za pomocą trwałego i niezawodnego klucza, który jest dostępny w standardowym wyposażeniu. Użytkownik ma możliwość wyboru trybu pracy: krok po kroku, automatyczne zamknięcie lub wspólnota mieszkaniowa. Idealnym rozwiązaniem gwarantującym bezusterkowość produktu jest zastosowanie w pełni bezobsługowych, magnetycznych wyłączników krańcowych.

napęd do bramy wjazdowej SUV 500SUV 500 jest przeznaczony do typowych bram o maksymalnej wadze 500 kg (siłownik 230 V, 300 W, sprawność 30% przy sile ciągu 400 N). Podobnie jak w modelu SUV 300i wykorzystano takie materiały jak lakierowane aluminium, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, zabrudzenia i zużycie oraz wysokiej klasy tworzywo sztuczne, które nie zmienia barwy pod wpływem promieni słonecznych. Inteligentna elektronika sterująca pozwala na łatwe ustawienia szeregu opcji i regulację siły za pomocą potencjometru suwakowego, a sprzęgło bezpieczeństwa ogranicza maksymalną siłę nacisku w przypadku napotkania przeszkody przy zamykaniu bramy. W razie braku zasilania odblokowanie awaryjne następuje za pomocą metalowej dźwigni, która jest chroniona przed nieuprawnionymi osobami specjalnym kluczem patentowym (klucz jest również dostępny w zestawie). Tak samo, jak w poprzednim modelu użytkownik ma możliwość wyboru trybu pracy automatyki. W trosce o ochronę czułych modułów elektronicznych, zostały one bezpiecznie umieszczone pod obudową siłownika. Ważnym elementem jest działanie fotokomórki, która jest aktywna zarówno przy zamykaniu, jak i otwieraniu bramy oraz dodatkowe funkcje tymczasowej pauzy, elektromechanicznej regulacji siły oraz wydłużenia czasu pracy.

Model SUV 800i jest idealnym rozwiązaniem dla intensywnie używanych bram o ciężarze do 800 kg (siłownik 24 V, 150 W, sprawność 80% o sile ciągu 400 N). Tak samo jak model SUV 300i cechują go następujące rozwiązania: spowolnienie przy zamykaniu, możliwość sterowania dodatkowym oświetleniem, funkcja zmiennej pulsacji lampy ostrzegawczej podczas pracy bramy, funkcja furtki, zastosowanie enkodera, czyli modułu liczącego obroty silnika oraz elektroniczna regulacja siły. Jako jedyny spośród czterech modeli przeznaczonych dla bram przesuwnych, posiada nietypową funkcję powolnego startu.  

SUV 1200 sprosta ciężarowi bramy dochodzącej do 1200 kg (siłownik 230 V, 1200 W, sprawność 30% przy sile ciągu 1000 N). Z modelami SUV 300i i SUV 800i ma następujące wspólne funkcje: możliwość sterowania dodatkowym oświetleniem, zmienna pulsacja lampy ostrzegawczej podczas pracy bramy oraz opcja furtki. Natomiast  z modelem SUV 500 łączy go fotokomórka aktywna przy zamykaniu i otwieraniu bramy, funkcja tymczasowej pauzy, elektroniczna regulacja siły oraz tryb wydłużonego czasu pracy.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także