ukryj

Viessmann kocioł Vitodens 100Budowa domu lub jego modernizacja musi być przemyślana, a zwłaszcza jeśli dotyczy to systemu ogrzewania.

Jest to bardzo istotna kwestia ze względu na komfort domowników jak i kosztów jakie później muszą ponieść. Proponujemy rozważyć montaż instalacji na gaz płynny.

Gaz płynny i jego właściwości

Gaz płynny otrzymywany jest podczas procesu rafinacji ropy naftowej. W postaci cieczy gaz płynny daje się łatwo magazynować np.
w butlach 11 kg używanych w kuchenkach. Gaz płynny wykorzystywany do ogrzewania domu przechowuje się w zbiornikach np. o pojemności 2700 litrów. Instalacje zbiornikowe zasilane są propanem. Ogrzewanie gazem płynnym gwarantuje bezawaryjne działanie instalacji nawet do - 42ºC.

Dlaczego warto wybrać gaz płynny ?

Ogrzewanie gazem płynnym może być stosowane w budynkach nowowybudowanych jak i budynkach starszych, w których nie ma dostępu do gazu ziemnego. Jest też idealnym rozwiązaniem dla domów, w których w przyszłości ma być doprowadzony gaz ziemny. Urządzenia przystosowane do odbioru gazu płynnego po niewielkiej modernizacji równie efektywnie pracują na gazie ziemnym.
Instalacje zastosowane w przypadku gazu płynnego nie wymagają skomplikowanej i czasochłonnej obsługi. Podpisując umowę z dostawcą gazu użytkownik ma zapewnione:

 • kompleksową obsługę w zakresie wykonania instalacji zbiornikowej: pomoc w kwestiach formalno-prawnych, wykonanie instalacji na zewnątrz i wewnątrz budynku, prace ziemne, dostawę zbiornika, doradztwo w doborze energooszczędnych urządzeń zasilanych gazem płynnym itd.,
 •  terminowe dostawy gazu,
 • 24 godzinny serwis instalacji zbiornikowej,
 • serwis zbiornika i przeglądy wykonywane przez dostawcę gazu.

Dodatkowo zaletą zastosowania gazu płynnego są koszty. Dzięki telemetrii klient rozliczany jest za rzeczywiste zużycie gazu. Rozliczenie odbywa się co miesiąc według tego co wskaże gazomierz.
Gaz płynny oprócz ogrzewania domu może zostać wykorzystany także do podgrzewania wody czy przygotowania posiłków. Bardzo ważnym argumentem za stosowaniem gazu płynnego są oszczędności. Propan ma wyższą wartość opałową w porównaniu z innymi paliwami, a urządzenia zasilane gazem można precyzyjnie regulować, ściśle dostosowując ilości zużytego gazu do rzeczywistych potrzeb. Dodatkowo zastosowanie kotła kondensacyjnego znacznie zwiększa wydajność systemu i obniża koszty eksploatacji.

Instalacja zbiornikowa

Instalacja zbiornikowa musi być zrobiona wg projektu, a miejsce, w którym będzie stał zbiornik naniesiony na mapę geodezyjną działki. Najczęściej zbiorniki są umiejscowione nad ziemią jednak istnieje możliwość zakopania zbiornika lub montażu zbiornika zakopcowanego, gdy na działce mamy wysoki poziom wód gruntowych, a nie chcemy eksponować zbiornika.

zbiornik na gaz płynnyzbiornik przy domu

Dostępne pojemności zbiorników:

 • 2700,
 • 4850,
 • 6700.

Zbiornik na gaz powinien mieć taką pojemność, aby nie było konieczności napełniania go częściej niż dwa razy do roku. Pamiętajmy, że zbiornik napełnia się do 85% jego pojemności.
Jak działa instalacja na gaz płynny? To całkiem proste działanie, a mianowicie pod wpływem ciepła pobieranego z otoczenia, gaz zgromadzony w zbiorniku zaczyna parować. W wyniku takiego parowania wytwarza się ciśnienie w zbiorniku i następuje przepływ gazu. Gaz płynny doprowadzany jest za pomocą instalacji gazowej do wszystkich urządzeń, które są nim zasilane.

ogrzewanie gazem płynnymschemat telemetrii

Wiosna – czas promocji

Wiosna to dobry czas na podjęcie decyzji o wyborze źródła ogrzewania. Do zamontowania instalacji na gaz płynny właśnie teraz, zachęca atrakcyjna promocja „Instalacja zbiornikowa za 1,23 zł”, która znalazła się w ofercie firmy Gaspol. Każdy, kto do końca lipca 2012 podpisze z Gaspolem umowę i zamówi jeden z promocyjnych pakietów wykonania wewnętrznej instalacji gazowej z kotłem kondensacyjnym marki Ariston, Junkers lub Viessmann zapłaci za montaż instalacji zewnętrznej tylko 1,23 zł brutto. W tej cenie zawierają się: dowóz i podłączenie zbiornika o pojemności 2700 litrów, telemetria (system umożliwiający klientom miesięczne rozliczanie się za zużyty gaz), wykonanie instalacji na zewnątrz budynku, płyta fundamentowa oraz projekt instalacji.

 • Zobacz galerie zdjęć według kolorów:
Oceń artykuł:
 • bardzo słabe
 • słabe
 • średnie
 • dobre
 • bardzo dobre
3,82 / 17 głosów
Dziękujemy za oddanie głosu.

Czytaj więcej:

Instalacja na gaz płynny

Instalacja na gaz płynny

Jeśli sieć gazowa jest zbyt daleko od budynku, mogą pojawić się kłopoty z warunkami technicznymi dostawy gazu... Przeczytaj cały artykuł

AmeriGas Odkryciem Roku 2011

AmeriGas Odkryciem Roku 2011

AmeriGas Polska Sp. z o.o. otrzymał wyróżnienie w kategorii Odkrycie Roku 2011 w programie Laur Klienta 2011. Przeczytaj cały artykuł

Ogrzewanie gazem płynnym

Ogrzewanie gazem płynnym

Podczas budowy każdy inwestor musi podjąć decyzję o wyborze systemu ogrzewania. W przypadku, gdy na działce... Przeczytaj cały artykuł

Fotowoltaika, po prostu

Fotowoltaika, po prostu

Rozmowa z Pascalem Brodnickim. Przeczytaj cały artykuł

Gaz ze zbiornika

Gaz ze zbiornika

Właściciele Zajazdu „Góralska Chata” wyznają zasadę, iż aby zajazd był zawsze pełen zadowolonych gości, musi zawsze... Przeczytaj cały artykuł

Cechy termomodernizacji

Cechy termomodernizacji

Termomodernizacja ma na celu zmniejszenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie budynku. Obejmuje ona usprawnienia... Przeczytaj cały artykuł

Komentarze (8)

 1. Stanislaw Swiecicki

  te promocje teraz są super później klient przeplaca koszty zbiornika w ciągu kilku lat...

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 2. Mirek Strzeliński

  Ja skorzystałem z podobnej promocji w ubiegłym roku i jestem w sumie zadowolony. Przede wszystkim z bezosobowości takiego ogrzewania, ale co kto lubi....

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 3. wszyscy mają promocje, warto porównać i wybrać najkorzystniejszą. zastanawiałem się nad tą ofertą, ale ostatecznie postawiłem na ofertę amerigasu, też bardzo korzystna bo brak opłat za użytkowanie zbiornika, a z handlowcem jakiś kontakt sympatyczny i mnie zachęcił ;) także od poźnej jesieni mogę dzielić się informacjami o amerigasie.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 4. Tak z ciekawości, jaki duży dom, jaki koszt instalacji? No to czekamy do jesieni na dane i wysokość rachunków.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 5. Większość sprzedawców gazu nie liczy już za zbiornik.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 6. Ale liczy za gaz. Może odezwie się 2-3 letni użytkownik i przedstawi aktualne warunki: - cena gazu w 2012r za litr lub m3 - cena dzierżawy zbiornika

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 7. Z tego co mi wiadomo,to koszty samej instalacji nie są wysokie,ale za to rachunki: tragicznie duże, tak wyszło co niektórym po tegorocznej zimiie ogrzewaniu gazowym.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 8. Przede wszystkim trzeba by było wziąć domy o porównywalnym zapotrzebowaniu na ciepło i o porównywalnej instalacji oraz powierzchni oczywiście najlepiej żeby stały obok siebie by warunki tez były jak najbardziej zbliżone. Ja mam na PB w butlach po 11kg. Kuchenka CO i CWU zużyłem na sezon grzewczy 2012-2013 od grudnia do końca kwietnia gazu za kwotę 2700zł butle po 62zł za sztukę. To ok 43butle co daje ok 440kg gazu.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-ściany

E-okna

E-łazienki

E-dach

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter
Zobacz koniecznie:

Odprowadzenie ścieków - łazienka poniżej spadku

x